Lokalne

Wielki sukces uczniów SP1 oraz zawodników AP Baltica Świnoujście

Opublikowano

w dniu

W dniach 30.05-31.05.2022r. uczniowie klas sportowych ze Szkoły Podstawowej nr 1 reprezentowali nasze miasto w finałach wojewódzkich turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Uczniowie tych klas to na co dzień zawodnicy Akademii Piłkarskiej Baltica i pod jej patronatem działają te klasy.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ma ponad 20-letnią tradycję, a ze względu na coraz wyższy poziom, jego prestiż z roku na rok systematycznie wzrasta. Rozgrywki te swoim zasięgiem obejmują już blisko 98 % powiatów i są uznawane za największy w Europie turniej dla dzieci. Popularność i wiarygodność turnieju z pewnością budują także historie obecnych reprezentantów kraju, (m.in. Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek i wielu innych) którzy właśnie podczas tych rozgrywek odnosili pierwsze piłkarskie sukcesy.

Kwalifikacje gminne i powiatowe trwały do kwietnia, a 30-31.05 w Szczecinku odbyły się finały wojewódzkie. Uczniowie SP1  Świnoujście zakwalifikowały się w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (2014 i młodsi), U-10 (2012 i młodsi) oraz U-12 (2010 i młodsi).U zawodników z wyspy Uznam było widać olbrzymią radość z gry i wielki głód sportowej rywalizacji.

Najlepiej poradzili sobie nasi chłopcy w kategorii U-10. Po trzech meczach grupowych, zwycięskim ćwierćfinale i półfinale dotarli do wielkiego finału, w którym mierzyli się z SP18 z Koszalina. Emocje sięgnęły zenitu, bo mimo dużej przewagi naszego zespołu,  mecz zakończył się remisem. Musiały zadecydować rzuty karne. Obie drużyny mogły wystawić po trzech wykonawców. Nasz bramkarz Igor Szczepaniak obronił jeden rzut karny, podczas gdy nasi chłopcy strzelali bezbłędnie. Kamil Majewski egzekwował ostatniego karnego i po jego skutecznym strzale, wybuchła niewyobrażalna radość naszego zespołu!!Zostali mistrzami województwa zachodniopomorskiego!

Kamil Majewski został też wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego w Szczecinku. Ponadto, prestiżowe indywidualne nagrody otrzymało 3 kolejnych uczestników zespołu ze Świnoujścia. Nagroda „Fair Play”, które organizator wręczył nielicznym za wzorowe, godne naśladowania zachowanie. Otrzymali je : Anna Jarmuła (jedyna dziewczynka w świnoujskiej ekipie startująca w zawodach z chłopakami), Igor Szczepaniak oraz nasza trenerka Katarzyna Charusta. Wielkie brawa za godną pochwały postawę na boisku i poza nim.

Warto też wspomnieć o znakomitej  postawie chłopców w kategorii U-12, którzy zajęli bardzo wysokie 4 miejsce wśród wszystkich szkół w województwie zachodniopomorskim.

Teraz czas przygotować zespół zwycięski do finałów ogólnopolskich, które zostaną rozegrane w dniach 12-14 czerwca. Areną zmagań będzie jak co roku Stadion PGE Narodowy w Warszawie, gdzie uczniowie SP1 będą reprezentować miasto Świnoujście i całe województwo zachodniopomorskie jako ich mistrzowie!

Nie byłoby tego wyjątkowego sukcesu, gdyby nie współpraca jaką nawiązano pomiędzy AP Baltica a SP1 w Świnoujściu. Olbrzymi wkład w rozwój tego projektu oraz samych zawodników ma ich trenerka Katarzyna Charusta, która prowadzi tych zawodników od 6 lat . Jak się okazało stworzone klasy sportowe w Szkole Podstawowej nr 1 w połączeniu z systematycznymi treningami w Akadami Piłkarskiej Baltica zdały egzamin celująco!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version