WIADOMOŚCI

Aktualny raport z budowy tunelu w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

Foto: Hanna Nowak/BIK UM Świnoujście

W komorze odbiorczej na wyspie Wolin trwają prace wykończeniowe przy konstrukcjach wewnętrznych, natomiast w budynku Stacji Trafo TK2 wykonywane są przede wszystkim prace instalacyjne. Na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową kontynuowany jest montaż obudowy z paneli aluminiowych na ścianach szczelinowych. Na poszczególnych odcinkach trwają roboty drogowe, w tym budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej. Plac budowy jest porządkowany.

Konstrukcja wyjść ewakuacyjnych w tunelu TBM jest doszczelniana. Wykonywane są prace wykończeniowe, ale także instalacyjne, między innymi montaż instalacji infrastruktury. Obudowa tunelu oraz prefabrykaty są uszczelniane.

W wentylatorni VC1, po stronie wyspy Uznam, montowane są tłumiki oraz kraty wentylacyjne w otworach wyrzutni wentylacyjnej. W budynku Biura Centrum Obsługi oraz w budynkach Stacji Trafo TK1 oraz TK3 trwają prace wykończeniowe, w tym prace instalacyjne czy montaż potrzebnych urządzeń. Podobny zakres robót trwa w pomieszczeniach technicznych i pomieszczeniach ewakuacyjnych. Rozpoczął się też montaż stolarki drzwiowej. Na rampie powstaje obudowa z paneli aluminiowych. Na placu budowy demontowana jest hala prefabrykacji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version