WIADOMOŚCI

Świnoujście w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2023. Zagłosuj!

UM Świnoujście

Przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo-`rowerowego została nominowana w ogólnopolskim konkursie Top Inwestycje Komunalne 2023. Konkurencja jest duża, dlatego potrzebne są Państwa głosy. Wystarczy kliknąć na https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2023,116/ciag-pieszo-rowerowy-w-swinoujsciu,3844/

Głosowanie skończy się 11 kwietnia o godz. 9.00. Najlepsza inwestycja otrzyma specjalną nagrodę czytelników Portalu Samorządowego, który jest organizatorem konkursu.

Przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego to największa drogowa inwestycja na Wyspie Karsibór. W sumie przebudowano niemal 2,9 km drogi. Po obu stronach są chodniki dla pieszych, których wcześniej nie było. Podobnie, jak droga dla rowerzystów o szerokość 2,5 metra, której wcześniej również bardzo brakowało mieszkańcom i turystom. Wybudowane zostały także wjazdy na posesje.

Dzięki tej inwestycji Karsibór otworzył się na wodę. Likwidacja tzw. rybaczówek (budek wędkarzy) odsłoniła piękny widok na wody Starej Świny, jej wysepki i dalej aż po Lubin. Można go podziwiać nie tylko z ulicy 1 Maja, ale także deptaka, który powstał w miejscu „rybaczówek”.

Karsibór to dziś prawdziwa perełka, w której mieszkańcom żyje się teraz zdecydowanie wygodniej i bezpieczniej. Ta ważna drogowa inwestycja nie tylko poprawiła komfort użytkownikom drogi, ale bardzo pozytywnie wpłynęła na estetykę przestrzeni publicznej w tej części miasta.

Na dodatkową uwagę zasługuje zainstalowane oświetlenie w Alei Dębów, dzięki któremu zarówno sama aleja, jak i ulica 1 zyskały niepowtarzalny charakter i klimat, a przede wszystkim zwiększyło się bezpieczeństwo mieszkańców i turystów poruszających się tamtędy pod zmroku.

Inwestycja została sfinansowana z Budżetu Miasta oraz dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 12,9 mln złotych i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie ponad 7,2 mln złotych.

Przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego to kolejna świnoujska inwestycja, która ma szansę na tą prestiżową nagrodę. W 2021 roku tytuł Top Inwestycji Komunalnej przyznano kompleksowi Uznam Arena.

1 Komentarz

 1. MET-INSTAL temu

  17 marca 2023 na 18:39

  W imieniu firmy MET-INSTAL chcielibyśmy wyrazić nasze uznanie dla władz Świnoujścia za przeprowadzenie tak znaczącej inwestycji. Przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego to nie tylko krok w kierunku poprawy komfortu użytkownikom drogi, ale również znaczny wkład w estetykę przestrzeni publicznej.

  Widok na wody Starej Świny, jej wysepki i dalej aż po Lubin jest naprawdę piękny i teraz można go podziwiać z nowego, bezpiecznego ciągu pieszo-rowerowego. Zainstalowane oświetlenie w Alei Dębów dodaje niepowtarzalnego charakteru i klimatu temu miejscu.

  Finansowanie inwestycji z Budżetu Miasta oraz dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to wyraz zaangażowania władz w rozwój i poprawę jakości życia mieszkańców oraz atrakcyjności turystycznej miasta.

  Świnoujście jest godnym podziwu przykładem dla innych miast, jak powinno wyglądać podejście do inwestycji komunalnych. Z całego serca trzymamy kciuki za sukces w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2023! Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego sukcesu.

  Zespół MET-INSTAL

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version