Materiał partnera

Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć zanim kupisz pilarkę elektryczną!

Planujesz kupić pilarkę elektryczną do przycinania drzew na swojej posesji, lub innych zastosowań? W tym artykule przedstawiamy 3 kluczowe rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem pilarki elektrycznej.

Istnieją pilarki przewodowe i bezprzewodowe

Można wybierać pomiędzy elektrycznymi pilarkami łańcuchowymi przewodowymi i bezprzewodowymi. Oba modele wymagają mniej konserwacji i są cichsze niż pilarki spalinowe.

• Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku pilarek elektrycznych przewodowych trzeba pracować w pobliżu gniazdka, dlatego ich zasięg jest bardziej ograniczony. Te elektryczne pilarki mają zwykle ostrze o średnicy 35/40 cm i nadają się do cięcia miękkiego drewna o średnicy do 20 centymetrów. Ich głównym zastosowaniem są domowe zadania ogrodnicze, takie jak przycinanie żywopłotów itp.

Pilarki elektryczne akumulatorowe można wykorzystać w każdym miejscu, nie są one zależne od bezpośredniego dostępu do gniazdka, ale mają krótszy czas cięcia. O długości pracy akumulatorowej pilarki elektrycznej decyduje pojemność (amperogodziny) używanego akumulatora. Ogólnie rzecz biorąc, akumulatorowa piła łańcuchowa będzie kosztować nieco więcej. Możesz kupić dodatkowe akumulatory, aby zamienić je, gdy jeden zacznie się rozładowywać, aby wydłużyć czas pracy Tego typu piły są coraz częściej używane ze względu na duży postęp w mocy i w pojemności akumulatorów. Dodatkowo dają nam one możliwość pracy bez hałasu. Pilarki akumulatorowe nadają się do cięcia miękkiego drewna o średnicy do 15 centymetrów, idealnie nadają się do prac związanych z przycinaniem drzew na wysokościach lub w sytuacjach, gdy nie potrzebujemy dużej siły cięcia.

Zwróć uwagę na wagę pilarki elektrycznej

Pamiętaj, że waga pilarek elektrycznych będzie się różnić w zależności od producenta, wielkości całego modelu, dostępnej mocy i pojemności akumulatora. Elektryczne pilarki akumulatorowe ważą zazwyczaj mniej więcej tyle samo co pilarki spalinowe o równoważnych parametrach. Jednak ze względu na brak akumulatora, pilarki przewodowe często ważą mniej niż bezprzewodowe. Waga pilarki powinna być koniecznie brana pod uwagę, jeżeli chcesz używać jej przez dłuższy czas lub jeżeli będziesz się z nią przemieszczał na posesji na dużych dystansach.

Długość łańcucha i moc

Wybierając najlepszą pilarkę elektryczną, należy wziąć pod uwagę rozmiar łańcucha i zapotrzebowanie na moc.

Większość pilarek akumulatorowych wykorzystuje akumulatory 18- lub 20-woltowe o wydajności 4 lub 5 amperogodzin. Można więc stwierdzić, że do rutynowych, lekkich prac, takich jak okresowe przycinanie drzew, jest to zazwyczaj wystarczająca moc. Do cięższych prac, takich jak ścinanie małych i średnich drzew, zaleca się akumulator o napięciu co najmniej 36 V, wydajności 8-10 amperogodzin i prowadnicę o średnicy 14-16 cali.

Wybierając pilarkę elektryczną przewodową należy wziąć pod uwagę natężenie prądu. Do cięższych zadań, takich jak obróbka drewna opałowego, zaleca się stosowanie pilarek o mocy co najmniej 15 amperów i prowadnicy 16-calowej.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie!

Chociaż pilarki elektryczne nie są tak hałaśliwe jak spalinowe, to jednak dotyczą ich te same kwestie bezpieczeństwa. Należy podjąć zwykłe środki bezpieczeństwa, takie jak założenie sprzętu ochrony osobistej.

Kolejnym aspektem bezpieczeństwa jest wykonywanie rutynowych czynności konserwacyjnych pilarek elektrycznych, takich jak smarowanie prowadnicy. Praca pilarką bez smarowania powoduje nadmierne nagrzewanie się prowadnicy i w efekcie jej uszkodzenie. Jeśli chcesz mieć pilarkę elektryczną, która wymaga mniej konserwacji, poszukaj takiej, która ma automatyczny system smarowania prowadnicy.

Należy również zwrócić uwagę na inne cechy bezpieczeństwa pilarki, takie jak hamulec łańcucha, wyłącznik bezpieczeństwa, osłona dłoni i beznarzędziowa regulacja łańcucha.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version