WIADOMOŚCI

W tunelu musi zostać położona jeszcze jedna warstwa asfaltu

Foto: Tunel Świnoujście

Na budowie tunelu rozpoczął się kolejny, ważny etap prac – układanie warstw drogowych. Pierwsza warstwa asfaltu lanego zostanie wykonana jeszcze w marcu. Potem położona zostanie warstwa ścieralna, po której będą się poruszać samochody. 

Foto: Tunel Świnoujście

Po wielu miesiącach pracy, od wydrążenia tunelu TBM, wykonania wyjść ewakuacyjnych w technologii mrożenia czy budowy galerii ewakuacyjnej pod jezdnią, rozpoczęło się układanie masy bitumicznej. Na przygotowanej wcześniej izolacji kładziona jest warstwa asfaltu lanego, a następnie druga warstwa, ścieralna. Kiedy zakończy się ten proces, wykonawca rozpocznie szereg testów bezpieczeństwa, które sprawdzą, czy tunel jest odpowiednio przygotowany dla jego przyszłych użytkowników.

Foto: Tunel Świnoujście

Na budowie nadal trwają prace wykończeniowe. W budynkach stacji transformatorowych  wykonywane są prace instalacyjne. Na rampie i w tunelu wykonanym metodą stropową, montowana jest obudowa z paneli aluminiowych na ścianach szczelinowych.

W tunelu wykonywany jest montaż instalacji infrastruktury, uszczelnianie prefabrykatów oraz czyszczenie i uszczelnianie całej jego obudowy. Montowane są drzwi w pomieszczeniach technicznych i ewakuacyjnych. W budynku Biura Centrum Obsługi, gdzie będzie można kontrolować, co dzieje się w tunelu, podłączane są wszystkie potrzebne urządzenia oraz instalacje. W wentylatorni VC1 zakończyło się montowanie tłumików, a także krat wentylacyjnych w otworach wyrzutni. Wykonywane są prace instalacyjne pod zasilenie wentylatorów wyciągowych.

Źródło: Tunel Świnoujście

1 Komentarz

  1. GHY temu

    10 marca 2023 na 17:49

    Może by tak położyć szary asfalt to będzie lepsza widoczność.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version