WIADOMOŚCI

Dokąd pojedziemy z węzła przesiadkowego? Tego jeszcze nie wiadomo

Foto: Wojciech Basałygo

Świnoujskie nie ma dworca autobusowego z prawdziwego zdarzenia. Zmienić to ma węzeł przesiadkowy w dzielnicy Warszów. Niegdyś z tego miejsca odjeżdżały autobusy dalekobieżne a także busy kursujące do Szczecina i Kamienia Pomorskiego.

Mieszkańcy miasta w e-mailach przesyłanych do redakcji pytali o to dokąd będzie można pojechać z węzła przesiadkowego. Szczególnie zainteresowani byli połączeniem z lotniskiem Szczecin-Goleniów oraz Berlinem.

– Kiedyś w planach było uruchomienia Flixbusa ze Świnoujścia do Berlina. Czy po otwarciu tunelu takie połączenie będzie? – dopytuje pani Anna.

Foto: Wojciech Basałygo

Miejscy urzędnicy nie podają konkretów. Zdaje się, że komunikacyjna spółka nie przesłała ofert do przewoźników i liczy, że sami się zgłoszą.

– Węzeł przesiadkowy na Warszowie trafi w zarządzanie spółki Komunikacja Autobusowa, kiedy inwestycja zostanie odebrana od Wykonawcy. Wówczas będą podpisywane umowy z ewentualnymi zainteresowanymi firmami – odpowiada Jarosław Jaz ze świnoujskiego magistratu.

Dziś ze skrajnie prowizorycznego przystanku ustawionego przy ulicy Barlickiego odjeżdżają busy w kierunku Szczecina, Kamienia Pomorskiego oraz przewoźnicy ukraińscy autobusami dalekobieżnymi do Lwowa i Białej Cerkwi.

Wiadomo na pewno, że z nowego węzła przesiadkowego będą także odjeżdżać miejskie autobusy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version