WIADOMOŚCI

Właściciel świnoujskiego Radissona: To samorząd jest odpowiedzialny za drogi, chodniki, place zabaw i szkoły

Foto: Wojciech Basałygo

Kilka dni temu informowaliśmy o wejściu na plażę na przedłużeniu ulicy Bolesława Chrobrego. Jest jednym z tych, które nie jest odnowione. Brakuje także możliwości wjazdu wózkiem dziecięcym, czy wózkiem dla osób z niepełnosprawnościami. Samorząd stoi na stanowisku, że wejście powinien wykonać właściciel pobliskich hoteli.

Jan Wróblewski jr, właściciel świnoujskiego Radissona przesłał do naszej redakcji komentarz, który przytaczamy w całości.

– Mam coraz częstsze wrażenie, że miasta i władza zapominają o swojej roli. Do ich obowiązków należy budowa infrastruktury, świadczenie usług publicznych czy budowa tanich mieszkań. To samorząd jest odpowiedzialny za drogi, chodniki, place zabaw, parki czy szkoły. Tymczasem miasto chciałoby, żeby molo, zejście na plażę czy estakadę do portu sfinansowały podmioty prywatne. Posługiwanie się argumentem, że firma jest bogata jest niestosowne i nietrafione, zwłaszcza, że świnoujski samorząd należy do najbogatszych w kraju dzięki swojemu położeniu. Przypominam, że jako firma zainwestowaliśmy już i tak milion euro w przestrzenie publiczne dla turystów i mieszkańców wokół inwestycji, w tym promenadę i aleję Baltic Park Molo. Dlaczego mielibyśmy więc po raz kolejny, podejmować działania za miasto, zwłaszcza po pandemii, której konsekwencje odczuwamy do dzisiaj. Zejście na plażę to teren publiczny, który świadczy o administracji i jest wizytówką miasta. Zwracam uwagę, że inne wejścia, przy obiektach dużo mniej zaangażowanych w rozwój Świnoujścia, miasto zrealizowało. Wszelka władza powinna dbać o wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców, a już szczególnie samorząd, który ma ku temu takie możliwości – komentuje Jan Wróblewski jr, właściciel świnoujskiego Radissona.

Przeczytaj też: Kto powinien wykonać wejście na plażę przy Hiltonie?

11 Comments

 1. Anonim temu

  22 marca 2023 na 00:01

  Zawsze mozna zrobić projekt molo trochę bliżej Galerii Promenada , poczekać na lepszy czas może poszukać innego współinwestora, może kilka lat po oddaniu tunelu i zmianie Żeglugi Św na bardziej komercyjną czytaj powrót do białej małej floty – molo blizej i stateczki blizej a na tzw pasaz hotelowy Wróblewskich trafi .. 30 % odwiedzających Świnoujście… i obecni tam restauratorzy i hamdlowcy przeniosą sie blizej…
  Proponuje Szanowny Panie Wróblewski zrobić reset w swojej wypowiedzi… zawsze może być tak że …np… dostarczenie mediów wzrośnie Pana firmie jeszcze bardziej bo … samorząd przeliczy za i przeciw i stwierdzi że za tanio panu sprzedaje .. cieplo,wode czy odbiera śmieci czy ścieki…
  Ja wiem .że Pana budynki mają dużo dobrych rozwiązań eko ale nie jest Pan w 100% samowystarczalny.
  Pana Firma jest w tym miejscu najwiekszym beneficjentem tego miejsca i aż dziwne że nie widzi Pan potencjału w budowaniu molo np
  . z hotelowa mariną dla jachtów itd…
  Szkoda.

 2. Ten facet temu

  20 marca 2023 na 11:42

  P Raddison miasto nie będzie wam czerwonych dyp dla wanów układać po to aby wam zwiększać frekwencję.I tak żeście wpakowali się w pasy wydmowe licząc tylko na własne zyski a co ze swej strony dla postronnych oprócz betonu???

 3. Anonim temu

  19 marca 2023 na 20:19

  Wejście wygląda jak wygląda bo miało tam być molo – no właśnie – jak tam idzie budowa mola Panie właścicielu Radissona ?

 4. Halina temu

  19 marca 2023 na 07:10

  Buduje miasto tuńel. Część dała unia a część miasto..cierpliwosci.h

 5. Larry temu

  18 marca 2023 na 23:41

  Nigdy go nie będzie,niestety ale już zarząd miasta to ustalił ,nie można z przyczyn naturalnych ,Świnoujście jest specyficznym miastem i strefa brzegowa na to nie pozwala.i wszystko w temacie plaża się powiększa i nie można niczego stawiac

 6. Falko temu

  18 marca 2023 na 22:34

  Gumowa mata przy hotelu . siara i wstyd

 7. Ja temu

  18 marca 2023 na 21:09

  W skrócie. Prywatne podmioty nie dają się frajerować państwu.

 8. turysta z polski temu

  18 marca 2023 na 20:17

  A po co ta cała betonoza? Zieleń zniszczona, drzewa wycięte, totalny koszmar i gorzej niż za PRLu. W dodatku te wysokie budynki na pasie wydmowym. Niszczycie przyrodę.Może jeszcze beton dacie na lini brzegowej żeby spacerować przy morskiej wodzie. Bareja miałby następny film. Koszmar co zobaczyłem w tym roku jak wygląda dzielnica nadmorska. Za PRL lepiej wyglądało bo było więcej zieleni. Turysta po latach w Świnoujściu.

  • Karolcia temu

   19 marca 2023 na 20:17

   Niestety masz rację, ale połowicznie. Otóż od lat swinoujszczanie rządzenie miastem oddają, wywodzącemu się z PRL i PZPR, Januszowi Żmurkiewiczowi.

 9. Olo temu

  18 marca 2023 na 18:54

  A gdzie jest molo?

  • Mol temu

   19 marca 2023 na 22:18

   W nazwie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version