WIADOMOŚCI

Świnoujskie place zabaw przed wiosną do przeglądu

Foto: Wojciech Basałygo

Place zabaw w Świnoujściu gwarantują mnóstwo frajdy i radości. Aby byłe bezpieczne, powinny przechodzić regularne przeglądy. 

Po zimowej przerwie, place zabaw ponownie zapełniają się dziećmi.  Takie miejsca, podobnie jak siłownie plenerowe czy skateparki powinny przechodzić okresowe przeglądy. Niektóre elementy mogły się zużyć, inne zostać uszkodzone przez wandali lub warunki atmosferyczne.

W Świnoujściu z każdym rokiem powstają kolejne place zabaw, a więc pracy jest sporo. Rodzice mają do niektórych zastrzeżenia. Najczęściej dotyczą braku oświetlenia, braku czynnych toalet przy dużych placach zabaw oraz miejsc do przewijania dzieci.

Najpopularniejsze place zabaw:

W Parku Chopina

Na najmłodszych czeka tu ścianka wspinaczkowa w kształcie dinozaura, koń z drewnianym siodłem, statek i samolot. Zabawki wykonane są z materiału pozwalającego na malowanie kolorową kredą. 

W Parku Zdrojowym przy ulicy Krzywoustego

To jeden z nowszych placów zabaw w Świnoujściu położonych na skraju parku.  Jest tu latarnia morska ze zjeżdżalnią, akwedukt, domek ze zjeżdżalnią, zabawki do wspinaczki, tradycyjne huśtawki.

W Parku Zdrojowym  przy ulicy Mieszka I

Znajdziemy w nim domek ze zjeżdżalnią, kolorową papugę, zabawki do wspinaczki, tradycyjne huśtawki. Wszystkie instalacje do zabawy wykonane są z drewna, a podłoże jest piaszczyste.

Plac zabaw przy ul. Malczewskiego

Na jednym z większych osiedli mieszkaniowych można odkryć ciekawe miejsce do rodzinnej rekreacji. Jest tu plac zabaw, ale także siłownia, a nawet zabawki dla dzieci z niepełnosprawnościami. Jest tu lokomotywa z wagonikami, wielka siatka do wspinaczki, ustawiono kilka huśtawek, zjeżdżalnię, piaskownicę, karuzelę i instalacje do wspinaczki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version