WIADOMOŚCI

Wielkie sukcesy Akademii Karate Kyokushin w gorącej Hiszpanii i Polsce

Świnoujska Akademia Karate Kyokushin

To był bardzo dobry weekend dla zawodników Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin. Na Mistrzostwach w słonecznej Hiszpani Artem Isadchenko został mistrzem w konkurencji kumite do 40 kg natomiast Sonia Sozinova wicemistrzynią tego kraju.

W sobotę odbył się też turniej w Mścicach z okazji 10-lecia klubu Sensei Paweł Tomaszewicz, w którym wzięło udział 198 zawodników z całego kraju. Doskonale spisała się szóstka najmłodszych adeptów karate, zdobywając 5 medali. Alan Wójtowicz zdobył srebrny medal w kumite powyżej 60 kg, Andrzej Karpiński, Aleksandra Alexandra Salmanov, Jegor Tytarenko zdobyli brązowe medale w konkurencjach kumite, Cristina Salmanov zajęła 4 miejsce. Letycja Reich zdobyła brązowy medal w kata.

W poszczególnych konkurencjach brało udział średnio po 25 zawodników.