WIADOMOŚCI

Wyniki V Otwartego Mitingu Lekkoatletycznego

Zawody sportowe w ramach V Otwartego Mitingu Lekkoatletycznego odbyły się w dniu 20 maja 2023 r. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”. Na arenie świnoujskiego stadionu gościliśmy sportowców zrzeszonych w 19 klubach z województw: lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego i aktualnych medalistów Mistrzostw Polski, a ich sportowe umiejętności można było podziwiać zarówno w konkurencjach biegowych, jak i technicznych.

Piękna pogoda pomagała lekkoatletom pokazać swoje niesamowite możliwości, bić rekordy życiowe i walczyć o uzyskanie minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski juniorów.

Najlepszą zawodniczką mityngu została wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, zawodniczka MKL Szczecin – Wiktoria Grzyb, która w biegu sprinterskim na 100m uzyskała wynik 12,03, ustanawiając tym samym rekord naszego obiektu.

Najlepszym sportowcem mityngu został również zawodnik MKL Szczecin, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – Jakub Błaszczak, który w biegu na 100 m uzyskał bardzo dobry wynik 10,72, co jest również rekordem naszego stadionu.

Nagrodę główną dla najlepszej lekkoatletki i najlepszego lekkoatlety mityngu ufundowała firma Baltic Home Świnoujście, którą wręczyła przedstawicielka firmy Pani Agnieszka Notorska.

W ramach mityngu odbył się bieg memoriałowy na dystansie 800m kobiet i mężczyzn  z nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Hotel SPA Cesarskie Ogrody. Nagrodę wręczała wiceprezes firmy Pani Hanna Garboś.

Wśród Pań zwyciężyła Paulina Kaczyńska – trzykrotna złota medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 10 km, reprezentantka kadry narodowej z klubu WMLKS Pomorze Stargard, uzyskała wynik 2,10 (ustanawiając również rekord naszego obiektu).
Miejsce II zajęła Hanna Owczaruk – złota medalistka Mistrzostw Polski młodziczek w biegu na 600 m, uzyskała wynik 2,15,97, reprezentantka AL Międzyzdroje.

Na miejscu III uplasowała się Natalia Urbańska – reprezentantka MKS Olimp Łobez, uzyskując wynik 2,25,90.
Wśród Panów zwyciężył Michał Gajda – brązowy medalista Mistrzostw Polski na dystansie 5 km, reprezentant klubu WMLKS Pomorze Stargard z wynikiem 1,54,18.

Miejsce II zajął Dawid Komoda – aktualny złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, reprezentant klubu WMLKS Pomorze Stargard z wynikiem 1,54,45.

III miejsce wywalczył Alan Cireszko – brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegu na 1000m, reprezentant klubu MKS Hermes Gryfino, z wynikiem 1,56,12.

Tuż po biegu memoriałowym odbyły się pasjonujące Finały Biegu na 100 m kobiet i mężczyzn. Dla trzech pierwszych sprinterek i sprinterów wręczono nagrody finansowe ufundowane przez  Baueffect Sp. z o.o.

III miejsce – Nemuel Yamah – 11,29

Warto nadmienić, że na bardzo wysokim poziomie stał konkurs skoku wzwyż kobiet i mężczyzn z udziałem medalistek i medalistów Mistrzostw Polski, reprezentantów kadry narodowej.

Wśród kobiet zwyciężyła Maja Słodzińska z wynikiem 170 cm – aktualna Mistrzyni Polski, IX zawodniczka Mistrzostw Europy w Jerozolimie, gdzie uzyskała wynik 178 cm, reprezentantka kadry narodowej z klubu  Osot Szczecin.

Na miejscu II uplasowała się Hanna Grabowska z wynikiem 160 cm – wielokrotna Mistrzyni Polski reprezentująca AML Słupsk.

Zaś miejsce III wywalczyła Lena Szepke reprezentantka klubu OSiR „Wyspiarz” Świnoujście z wynikiem 155 cm.

Wśród Panów klasą dla siebie okazał się Jakub Nielub reprezentujący AML Słupsk, który poprzeczkę pokonał na wysokości 2,10 cm poprawiając własny rekord życiowy na otwartym obiekcie oraz ustanawiając rekord naszego stadionu. Warto nadmienić, że Jakub jest aktualnym brązowym Medalistą Mistrzostw Polski seniorów w Hali, gdzie uzyskał wynik 2,15 cm.

II miejsce uzyskał Hubert Bartoszewicz –  Osot Szczecin, uzyskując wynik 183 cm.

Na III miejscu  uplasował się Franciszek Gralak – OSiR „Wyspiarz” Świnoujście z wynikiem 180 cm.

Nie zabrakło również nagrody dla najlepszej świnoujścianki i najlepszego świnoujścianina. Nagrodę ufundowali miłośnicy lekkoatletyki: Bogdan i Leszek Fogt, Damian Staniszewski, Grzegorz Żołnieruk, Mirosław Waszkin, Zygmunt Mirosław i Jacek Giba oraz Firma Baltic Home.

Dla młodych świnoujskich lekkoatletów Pizzeria „Angels” ufundowała pyszne pizze.
Podczas zawodów, po każdej zakończonej konkurencji, trzech najlepszych zawodników nagradzanych było okolicznościowymi pucharami, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” a wszyscy uczestnicy mityngu otrzymali pamiątkowe medale  ufundowane przez organizatora.

Serdecznie podziękowania dla sponsorów oraz sędziów.

W ramach mityngu odbyły się również Mistrzostwa Województwa w Wieloboju w kategorii U16 kobiet i mężczyzn, co jest dużym wyróżnieniem przez Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletyki.