WIADOMOŚCI

Kapitan Baranowski rusza w trzeci rejs dookoła świata

Kapitan Krzysztof Baranowski poinformował, że zamierza ruszyć w rejs dookoła świata. Pierwotnie miał to zrobić na jachcie Świnoujście, jednak ostatecznie zmienił decyzję.

-Poinformowałem wcześniej, że wypływam na jachcie “Świnoujście”, ale to się zmieniło. Niedawno przeprowadziłem ten jacht do Szczecina na remont, ale “Świnoujście” ostatecznie wraca do Świnoujścia. Zamiast “Świnoujścia”, Jacht Klub “Kotwica” zaproponował mi inny jacht, którego właścicielem jest prywatna osoba z tego klubu. Jacht się nazywa “Husaria II” i już rozmawiałem z jego właścicielem, że do końca czerwca jacht jest zajęty, ale już od lipca mogę nim dysponować – poinformował kapitan Krzysztof Baranowski.

Cały czas trwają przygotowania do wyprawy. Cały czas zbierane są fundusze na doposażenie jachtu.

Plan podróży:

Rejs dostawczy, załogowy: etapami ze Świnoujścia do Kadyksu,

Rejs solo: Wyspy Kanaryjskie (Lanzarote lub Teneryfa), Małe Antyle (Martynika lub Gwadelupa), Colon (Kanał Panamski), Markizy (Nuku Hiva), Wyspy Towarzystwa, Fidżi, Papua-Nowa Gwinea (Port Moresby), Cieśnina Torresa, Australia (Darwin), Seszele, Aden, Kanał Sueski, Kreta, Kadyks

Rejs dostawczy, załogowy: etapami z Kadyksu do Świnoujścia

„Samotny” nie oznacza „samemu”. W miejscach postojowych i dostawczych kapitan będzie przekazywać wiedzę i żeglować z młodzieżą polską i ukraińską.

1 Komentarz

  1. Edward Wrobel temu

    31 maja 2023 na 12:23

    Ja wiem że w młodym ciele młody duch ale czy kapitan Baranowski jest młody ciałem ale kapitanie stopy wody pod kilem

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version