Materiał partnera

Przydatne aplikacje mobilne dla podróżników ze Świnoujścia

Od kiedy smartfony na stałe zagościły w naszej codzienności, podróże do daleko położonych krajów stały się dużo bardziej komfortowe. Dawniej bez odpowiedniej wiedzy wycieczka w najdalej położone zakątki świata była czymś praktycznie niemożliwym. Z pomocą dobrodziejstw współczesnej cywilizacji, które zawsze możesz mieć pod ręką, mieszkańcy Świnoujścia i innych miast mogą dziś wybierać się w daleko położone rejony, nie znając obcych języków i nie posiadając zaawansowanej podróżniczej wiedzy.

Porządny telefon komórkowy nie raz może okazać się najważniejszym przedmiotem, jaki zabierzesz ze sobą w podróż. Nieważne, czy chodzi o smartfony z systemem iOS, czy Android – lista aplikacji, które przydadzą się podróżnikom ze Świnoujścia, jest długa i różnorodna. Zebraliśmy propozycje, które naszym zdaniem powinni mieć na swoich komórkach wszyscy wielbiciele podróżowania – zarówno najbardziej zaprawieni, jak i dopiero rozpoczynający swoją przygodę z dalekimi wyjazdami.

Kup bilety i zarezerwuj hotel bez wychodzenia z domu

Zanim wyruszysz, musisz oczywiście kupić bilet lotniczy, autobusowy czy kolejowy do miejsca docelowego. Czasy, w których trzeba było wyczekiwać w długiej kolejce do okienka, odeszły na szczęście w zapomnienie i dziś możesz go nabyć, nie ruszając się z miejsca. Oprócz tego, że da się w ten sposób kupić bilety, to na dodatek z pomocą aplikacji takich jak np. Kayak czy Kiwi wyszukasz oraz porównasz ze sobą najkorzystniejsze oferty.

Osoby, które mają za sobą już wiele odbytych podróży, wiedzą, jak ważne jest rezerwowanie noclegów na długo przed planowanym dniem wyjazdu. Booking.com to zdecydowany lider na rynku aplikacji tego typu i każdy, kto udaje się do daleko położnego miejsca, powinien zainteresować się tym oprogramowaniem. W analogiczny sposób działają inne aplikacje z tej kategorii, takie jak np. Trivago czy Triverna. Możesz z nich skorzystać niezależnie od tego, czy poszukujesz noclegu np. w Szczecinie, Barcelonie, czy Kolumbii – o bezpiecznej podróży do tego południowoamerykańskiego kraju poczytasz więcej na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-turystyczne-do-kolumbii.

Nie znasz obcego języka? Skorzystaj z translatora!

Znajomość języka angielskiego przynajmniej w stopniu podstawowym jest zalecana, jednak jej brak wcale nie uniemożliwia zagranicznego wyjazdu. Wśród dostępnych w sieci aplikacji znajdziesz wiele darmowych oraz płatnych translatorów, choć klasyczny Tłumacz Google w zupełności spełnia swoje zadanie. Z jego pomocą w prosty sposób możesz porozumieć się z ludźmi z całego świata.

Nie zapomnij o mapie

Maps Me, HERE WeGo czy dobrze wszystkim znane Google Maps to tylko niektóre z wielu dostępnych aplikacji umożliwiających dostęp do map za całego świata. To rozwiązanie, dzięki któremu unikniesz wielogodzinnych tułaczek w poszukiwaniu miejsca docelowego, oszczędzając tym samym czas, nerwy oraz pieniądze. Inną godną polecenia aplikacją jest Around Me. Oprogramowanie informuje użytkowników o dostępnych w najbliższej okolicy punktach, takich jak restauracje, knajpy, parki czy muzea.

Dowiedz się, jaka będzie pogoda

Pogodę sprawdzisz w swoim telefonie, jednak jeśli potrzebujesz bardziej precyzyjnych informacji dotyczących warunków atmosferycznych, to w sieci znajduje się sporo aplikacji pogodowych przeznaczonych na smartfony. Te najbardziej zaawansowane, jak Windy czy The Weather Channel, poinformują Cię m.in. o sile wiatru czy ewentualnych przypływach i odpływach.

Przemieszczaj się z wykorzystaniem aplikacji

Zainstaluj na swoim smartfonie aplikacje takie jak Uber, BlaBlaCar czy Freenow. Nie dość, że podróżowanie z ich pomocą stało się niesamowicie wręcz proste, to jeszcze oferują często wyjątkowo korzystne zniżki.

Revolut to absolutna podstawa

Tak jak ubezpieczenie turystyczne jest podstawą poczucia bezpieczeństwa na wyjeździe, tak do płatności zagranicznych zawsze warto używać odpowiednich rozwiązań. Karta wielowalutowa umożliwi Ci bezproblemowe wypłacanie pieniędzy w różnych walutach z bankomatów na terenie większości krajów. Kartę zamówisz za darmo z oficjalnej strony Revolut.

Inne

Przydatna może okazać się aplikacja do przeliczania walut, a także taka, która pozwoli Ci wyszukać dostępne w pobliżu sieci WI-FI. Szukasz toalety? W takim razie zainstaluj Flush. Niesamowitym udogodnieniem jest także Google Lens, dzięki któremu żaden przedmiot, roślina czy stworzenie nie będą dla Ciebie zagadką.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version