WIADOMOŚCI

Rodzicu, poznaj swoje prawa pracownicze w Niemczech

Foto: Pixabay

Dzięki UE niemieccy i polscy mieszkańcy wyspy Uznam mogą razem mieszkać i pracować. Z reguły funkcjonuje to dobrze. Czasami jednak dochodzi do łamania praw pracowniczych i dużej niepewności w rozwiązywaniu takiej sytuacji. Aby lepiej sobie z tym radzić, opracowano cykl spotkań informacyjnych Sąsiedzi i koledzy – równe prawa & równe szanse!, które mają na celu wsparcie polskich pracowników w Niemczech.  

Od kwietnia do listopada planowane jest 6 spotkań w Ahlbecku i Świnoujściu, których celem jest informowanie o prawach pracowniczych i ochronie przed dyskryminacją, wymiana informacji i nawiązywanie kontaktów. Wydarzenia odbywają się zawsze w języku niemieckim i polskim i dlatego są otwarte dla wszystkich zainteresowanych pracowników. 

 Spotkanie skierowane jest do pracujących rodziców i odbywa się w nieformalnej atmosferze. Głównym tematem będą zagadnienia związane z prawem pracy, zwłaszcza dla rodziców, którzy mają małe dzieci lub planują założenie rodziny. Porozmawiamy o prawach i obowiązkach pracowników oraz o tym, jak najlepiej przygotować się do urlopu rodzicielskiego i powrotu do pracy. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami i pytaniami. Celem spotkania jest wsparcie rodziców w jak najlepszym łączeniu sytuacji zawodowej i rodzinnej.

Zgłoszenie uczestnictwa w wydarzeniu (imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, nazwa instytucji – jeżeli dotyczy) prosimy przesyłać na adres mailowyperspektywa@raa-mv.de 

„Twoje prawa w pracy jako rodzic” z cyklu Sąsiedzi i koledzy – równe prawa & równe szanse! 

Kiedy: 1 czerwca 2023 r.

godz. 10:00-12:00 | Bürgertreff, Lindenstraße 112, Ahlbeck

oraz o godz. 17:00-19:00 | Piekarnia 44, ul. Chrobrego 22, Świnoujście 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version