WIADOMOŚCI

Wojna nie zniszczy Ukrainy. Już w środę wyjątkowy koncert

Opublikowano

w dniu

Foto: Geert Maciejewski

Ten koncert to znak solidarności z Ukraińcami i ich kulturą, której nie może zniszczyć nawet wojna. Jutro (środa 27 września 2023r.) na scenie świnoujskiego domu kultury wystąpią muzycy Charkowskiego Festiwalu Muzycznego. Początek o godzinie 19.30. 

Koncert jest częścią Uznamskiego Festiwalu Muzycznego, który odbywa się po niemieckiej stronie wyspy Uznam.

– Zdajemy sobie sprawę, że w sytuacji, gdy na ich kraj, rodaków codziennie spadają rosyjskie bomby, społeczności ukraińskiej trudno chodzić na koncerty i słuchać muzyki. Ich myśli są daleko stąd. Na Ukrainie – mówią organizatorzy. – Ale tym bardziej serdecznie ich zapraszamy. Wierzymy, że ten koncert doda im sił i otuchy. 

Podczas koncertu wykonane zostaną utwory Borysa Latoszyńskiego i innych ukraińskich i polskich muzyków. Wykonawcy – Sonia Protasova (skrzypce), Anna Wałek (skrzypce), Kateryna Suprun (altówka) i Guy Danel (wiolonczela) – zagrają także utwory nawiązujące do wojny na Ukrainie.

Sponsor z Niemiec, specjalnie dla obywateli Ukrainy przebywających w Świnoujściu, ufundował zaproszenia. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Lilą Tkach, pełnomocnikiem prezydenta miast ds. współpracy ze społecznością ukraińską. Numer telefonu 691 441 259. 

Natomiast bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasach MDK Świnoujście. Uwaga: dla posiadaczy Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora cena wynosi 36 zł.

BIK UM Świnoujście

#swinoujscie #visitswinoujscie #morzebaltyckie

1 Komentarz

  1. Jack Strong temu

    27 września 2023 na 09:23

    Kultura ukraińska? A co to takiego? Widły w plecach polskich sąsiadów?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version