WIADOMOŚCI

„ Świata smaki poznają dzieciaki” – projekt kulinarny realizowany w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego nr 2 TPD w Świnoujściu.

Opublikowano

w dniu

Naszą kulinarną podróż rozpoczęliśmy od roztańczonej Grecji. Pierwsze zajęcia wprowadziły nas w kulturę , zabytki tego malowniczego kraju, położonego na wielu wspaniałych wyspach. Poznaliśmy taniec Zorbę, nazwy wysp oraz główne mity greckie. Tak przygotowani zaczęliśmy poznawać smaki i zapachy tego kraju.

W trakcie pierwszych warsztatów uczestnicy przygotowali Horiatkę, następne spotkanie odbyło się z zaproszonymi rodzicami, których poczęstowaliśmy kolejną potrawą jaką było Meze. Do sporządzenia tych potraw nasi podopieczni używali tylko i wyłącznie tradycyjnych i oryginalnych produktów greckich. Tak więc na naszych talerzach pojawiły się oliwki, ser Feta i Graviera, owoce kaktusa a to wszystko w otoczeniu świeżych warzyw i prawdziwej oliwy z oliwek.

Nasze kulinarne fantazje realizowaliśmy dzięki mikrograntowi pozyskanemu od Fundacji „ Speak Up” i zaangażowaniu Pana Kamila Janty – Lipińskiego. Fundacja opłaciła zakup produktów niezbędnych do przygotowania zajęć za co jesteśmy serdecznie wdzięczni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version