WIADOMOŚCI

Złe komentarze na szpital w internecie. Komentujący otrzymali wezwania

Opublikowano

w dniu

Foto: Szpital w Świnoujściu

Szpital w Świnoujściu walczy z negatywnymi komentarzami w internecie. Opinie na temat placówki pisane przez mieszkańców pojawiły się na popularnej grupie facebookowej – informuje Twoje Radio.

Pierwszych 13 osób otrzymało wezwanie do usunięcia komentarzy. Zajmuje się tym kancelaria prawna obsługująca szpital.

– Interweniowaliśmy tam, gdzie doszło do typowego hejtu i zniesławienia. Ludzie występowali pod swoim imieniem i nazwiskiem. To byli nasi pacjenci, albo rodziny pacjentów. My ich danymi dysponujemy i w ramach roszczeń w ramach których mamy prawo przetwarzać te dane, biuro prawe wysłało wezwania, aby usunąć szkalujący komentarz – mówi Dorota Konkolewska, prezes szpitala.

Jak zapowiada dyrekcja placówki, wezwań będzie więcej, bo prośbę o ujawnienie danych komentujących przesłano do policji i prokuratury.  

Prezes placówki przypomina, że na szpital można poskarżyć się w inny sposób. 

– Po pierwsze mogą złożyć wniosek do Rzecznika Praw Pacjenta. Mogą także bezpośrednio do dyrekcji szpitala zakwestionować sposób działania. Mogą to zrobić nawet w formie elektronicznej poprzez internetową stronę szpitala – dodaje. 

Jak tłumaczy prezes świnoujskiego szpitala Dorota Konkolewska, negatywne komentarze na temat szpitala, mogą wynikać z jej planów politycznych w najbliższych wyborach samorządowych.

3 Comments

 1. Paweł temu

  10 grudnia 2023 na 07:33

  Od kiedy mieszkam w Świnoujściu (10 lat) ciągle słyszę negatywne opinie na temat szpitala. Jednak prawda jest taka, że dwójka moich małych, dzieci, teść w podeszłym wieku, a także żona byli pacjentami szpitala i zostało skutecznie wyleczeni. Na pewno zdarzają się sytuację które mogłyby być poprowadzone lepiej, ale tak jest zawsze. Porepianie globalne nie ma sensu.

 2. Fredi temu

  6 grudnia 2023 na 21:14

  Nie jestem mieszkańcem Świnoujścia i nie korzystałem z usług tej placówki. Czytając ten artykuł jestem przerażony tym co się dzieje, a myślę że temat dotyczy nie tylko tego szpitala. Wniosek nasuwa się jeden, oprawca zaczyna prześladować ofiary. Złe komentarze nie biorą się znikąd, a potencjalny pacjent powinien znać opinie o placówce i wybrać taką jaka mu odpowiada. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii publicznie, niezależnie jaka jest,czy dobra czy zła. Takie mamy konstytucyjne prawo

  • Rafal Mistral temu

   7 grudnia 2023 na 14:29

   Wolność wypowiedzi nie polega na cynicznym ,jadowitym, opluwaniu więc oczywiście są granice wolności ,bo dalej jest Anarchia!!! a że ost.czasy Polacy uwielbiają wszystko i wszystkich krytykować + wymagać od innych ,ale nie od SIEBIE!!!!! brawo Szpital ,bo ja jestem zadowolony z jego funkcjonowania ,,,,👍👏

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version