WIADOMOŚCI

Kilkadziesiąt drzew pod piłę przez przebudowę ulic. Społecznicy mówią o kilkuset drzewach

Opublikowano

w dniu

Foto: archiwum

W Świnoujściu trwają przygotowania do przebudowy dwóch ważnych ulic. Właśnie zakończono inwentaryzację drzew rosnących w pobliżu. To zaniepokoiło społeczników, bo martwią się, że pod piłę pójdzie zbyt dużo zieleni.

– 348 to łączna liczba drzew zaplanowanych do wycinki w ramach przebudowy ulic Ludzi Morza oraz Barlickiego – mówi Dariusz Krzywda pokazując buki, kasztanowce i lipy. – Apeluję do radnych aby zajęli się tym problemami i nie pozwolili na wycinkę tak dużej ilości cennych drzew – dodaje.

Urzędnicy uspokajają, że na tym etapie skala wycinki będzie zdecydowanie mniejsza.

– Przy ulicy Barlickiego (od ulicy Dworcowej do przejazdu kolejowego) koniecznym będzie usunięcie 7 drzew, które kolidują z inwestycją. Natomiast przy ulicy Ludzi Morza (od ulicy Barlickiego do Norweskiej) z tego samego powodu – 27 drzew. Inwentaryzacja jest szczegółowym spisem zieleni, czyli ile i jakie drzewa tam rosną – mówi Jarosław Jaz z Urzędu Miasta w Świnoujściu.

Przebudowa w Świnoujściu obejmuje odcinek ulicy Barlickiego od ulicy Dworcowej do ulicy Ludzi Morza. Wybudowane zostanie odwodnienie, będzie nowa nawierzchnia jezdnia, chodniki, oświetlenie i zatoczki postojowe oraz autobusowe.

3 Comments

 1. Anonim temu

  9 grudnia 2023 na 12:30

  Jak zwykle najprościej wyciąć usunąć, projektant zawsze idzie po najmniejszej linii oporu. Lipy na odcinku Barlickiego pomiędzy Holenderską a Ludzi Morza rosną kilka metrów od krawędzi ulicy wiec po co je ciąć?

 2. Kaska temu

  7 grudnia 2023 na 19:14

  Co w tym dziwnego? postęp idzie do przodu trzeba się nauczyć z tym żyć albo zawsze jest wybór drzewa to udręka

 3. Wacek Rondelek temu

  6 grudnia 2023 na 18:05

  Znowu nawiedzeni kombinują co by tu spieprzyć…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version