WIADOMOŚCI

Troje kandydatów walczy, by rządzić Świnoujściem

Opublikowano

w dniu

Kolejny – trzeci już kandydat dołączył dziś do wyścigu o fotel prezydenta Świnoujścia. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, a drugą turę  zaplanowano na 21 kwietnia.

W czasie konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Świnoujściu swój start  ogłosił Paweł Sujka – wieloletni Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście. Kandydat będzie startował w wyborach samorządowych jako lider komitetu Wybieram Świnoujście.

Kilka tygodni temu swój start ogłosiła także Dorota Konkolewska – obecna prezes szpitala będzie kandydatką Platformy Obywatelskiej, a jej kandydaturę oficjalnie poparł prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz w obecności Olgierda Geblewicza – lidera zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.

Kolejną kandydatką na urząd Prezydenta Miasta Świnoujście jest radna Joanna Agatowska. Wywodząca się, ze środowiska Lewicy będzie popierana między innymi przez komitet Nowej Lewicy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w zbliżających wyborach samorządowych zabraknie najprawdopodobniej kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Swojego kandydata nie wystawi także Grupa Cała Naprzód, chociaż czas na to mają aż do 14 marca.

KOMENTARZ:

Mimo że do wyborów pozostały aż dwa miesiące, a kampania wyborcza nie została jeszcze oficjalnie rozpoczęta, to w lokalnej polityce gorączka przedwyborcza trwa od kilku miesięcy. Okazją do pokazania swojej empatii był niedzielny finał WOŚP, przy okazji można było porozmawiać ze swoimi przyszłymi wyborcami. Kandydaci dwoją się i troją przy przekonać do siebie nieprzekonanych oraz wyborców obecnie urzędującego prezydenta Janusza Żmurkiewicza.  

Wizażyści, fryzjerki, styliści ubierają i fotografują Dorotę Konkolewską, aby wyszła jak najlepiej. W działaniach wspierają ją działacze Platformy Obywatelskiej ze Szczecina. Ona w towarzystwie męża ruszyła w niedzielę w miasto by kwestować do puszki WOŚP. Chwilę wcześniej dbała o dobre ciśnienie mieszkańców odwiedzających salę sportową MDK.

Z kolei Joanna Agatowska kolejny raz spotykała się z emerytami zapraszając ich na prywatkę dla babci i dziadka organizowane w hotelu Hamilton. Tam tańczyła z nimi do rytmów piosenki „Ruda tańczy jak szalona”. W niedzielę rozdawała zupę na WOŚP ugotowaną przez kucharki Sanatorium Energetyk. Zaprosiła także zwycięzcę aukcji charytatywnej na wspólną kolację.

Paweł Sujka chociaż ogłosił swój start dopiero jako trzeci, to też nie próżnuje. W niedzielę pokazał, że Bałtyk kocha tak bardzo, że wejdzie do niego nawet w środku zimy i to w karatedze. Oczywiście wszystko dla WOŚP. Na charytatywną licytację samodzielnie upiekł ciasto.

Po dzisiejszej konferencji prasowej Pawła Sujki i wcześniejszych wypowiedziach kandydatek, widać jak będzie przebiegać obecna kampania i spory.  Baczny obserwator już dziś widzi, że niczego nieprzewidywalnego nie można oczekiwać po trojgu kandydatów.

Paweł Sujka zapowiada kontynuację prezydentury Janusza Żmurkiewicza i proponuje 15 obietnic: 500 złotych dla seniorów, lodowisko, 400 mieszkań, gazyfikację wyspy Karsibór, budowę sali widowiskowo-sportowej, rozbudowę szpitala i centrum spotkań dla młodzieży i seniorów.

Dorota Konkolewska to sukcesorka wsparta przez Janusza Żmurkiewicza. Podczas konferencji prasowej podkreślała, że wie jak wybudować mieszkania komunalne i zatrzymać młodzież. Wyróżnia się na tle swoich kontrkandydatów dużym wsparciem działaczy Platformy Obywatelskiej spoza Świnoujścia, który przez niektórych jest odbierany jako przejaw braku samodzielności.

Joanna Agatowska to kandydatka, która od 2010 do 2014 roku była zastępczynią Janusza Żmurkiewicza. Przez ostatnie 10 lat jest największą przeciwniczką pracy obecnego samorządu i proponuje zmiany, które mają zwiększyć udział mieszkańców Świnoujścia w zarządzaniu miastem.

Kto według Was wygra nadchodzące wybory samorządowe? A może jest inny kandydat, który powinien wystartować w kwietniowych wyborach?

1 Komentarz

 1. Fanclub D.K. temu

  8 lutego 2024 na 18:10

  Tylko Pani Konkolewska. Podejmuje mądre, przemyślane decyzje. Jest merytorycznie najlepiej przygotowana. A to, że nie pozwala obrzucac błotem Szpitala i jego pracowników świadczy o jej determinacji i odwadze.

 2. X temu

  4 lutego 2024 na 21:04

  Czekam na kandydata, który zadeklaruje walkę z HEJTEM i WULGARYZMAMI w komentarzach na iswinoujscie 🙂

 3. Ziom temu

  3 lutego 2024 na 13:55

  Pani Dyrektorce Szpitala to już podziękujemy . Zostało już tylko dwóch kandydatów 🤣

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version