WIADOMOŚCI

Szczecin: kierowca, który wjechał w grupę osób na pl. Rodła, leczył się psychicznie

Opublikowano

w dniu

Foto: PAP/Marcin Bielecki

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca, który wjechał w grupę osób na pl. Rodła w Szczecinie, leczył się psychicznie – przekazał w piątek podczas konferencji prasowej wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski. Przez kierowcę, łącznie w dwóch zdarzeniach, poszkodowanych zostało 19 osób, dwie są w stanie ciężkim.

Auto osobowe wjechało w piątek w grupę osób na pl. Rodła w Szczecinie. Kierowca chwilę później spowodował też kolizję z trzema innymi autami na al. Wyzwolenia. Poszkodowanych jest 19 osób, w tym 6 dzieci. Dwie osoby są w ciężkim stanie.

„Z informacji, jeszcze nie do końca potwierdzonych, jest to osoba, która leczy się psychicznie” – przekazał w piątek, podczas konferencji prasowej, wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski. Zatrzymany kierowca to 33-letni mieszkaniec Szczecina, polskiej narodowości.

„Wstępne czynności procesowe pod nadzorem prokuratora wskazały, że jest to osoba, która od czterech lat leczy się psychiatrycznie. W tej chwili są weryfikowane te wszystkie informacje w placówkach służby zdrowia” – przekazał zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marek Jasztal.

Poszkodowani trafili do trzech szpitali w Szczecinie: przy ul. Arkońskiej, ul. Unii Lubelskiej oraz w Zdunowie.

Według wstępnych ustaleń policji sprawca był trzeźwy. Był sam w pojeździe. Ruch na pl. Rodła został już przywrócony.(PAP)

tma/ misz/ mir/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version