WIADOMOŚCI

Funkcjonariusze zachęcali do pełnienia służby w MOSG

Opublikowano

w dniu

Foto: MOSG

Zapoznawali zainteresowanych ze strukturą i zadaniami Morskiego Oddziału Straży Granicznej, opowiadali o specyfice służby, udzielali informacji o naborze, pokazywali sprzęt służbowy. Mowa o funkcjonariuszach MOSG, którzy kontynuowali przedsięwzięcia promujące rekrutację do formacji.

W przedsięwzięcia promocyjno-naborowe zaangażowani byli funkcjonariusze z Komendy MOSG oraz dywizjonów i placówek SG w Świnoujściu, Szczecinie, Władysławowie, Ustce, Kołobrzegu i w Gdańsku. Podczas spotkań z młodzieżą szkolną i akademicką oraz na targach pracy strażnicy graniczni prezentowali ofertę służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej, opowiadali o specyfice swojej służby i zadaniach, ale też szczegółowo informowali o trwającym do MOSG naborze i związanymi z nim wymaganiami stawianymi kandydatom. Prezentowali sprzęt wykorzystywany na co dzień w służbie.

W MOSG nadal trwa nabór do służby. Na kandydatów czeka 110 miejsc. Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej. Dla kandydatów do służby w formacji z województwa zachodniopomorskiego Straż Graniczna organizuje pierwszy etap postępowania kwalifikacyjnego w Placówce Straży Granicznej w Szczecinie. Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału www.morski.strazgraniczna.pl w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”.

O naborze można również porozmawiać, dzwoniąc pod nr 58/524-24-24. Dla usprawnienia rekrutacji powołano koordynatorów do spraw naboru do służby. Kandydaci z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-960-123, z pozostałych województw pod numerami: 797-337-256, 721-961-599 i 722-124-116. Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po trzech latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version