WIADOMOŚCI

Mężczyzna zginął podczas pracy na terenie portu w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

71-letni pracownik został przygnieciony prawdopodobnie przez stalową płytę podczas załadunku na wagony. Okoliczności wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu.

Do wypadku doszło we wtorek około południa. W świnoujskim porcie przy ul. Bunkrowej odbywał się załadunek wagonów. 71-letni pracownik został przygnieciony przez ciężki element, prawdopodobnie stalową płytę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, ale pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Rzecznik komendy miejskiej policji w Świnoujściu st. sierż. Kamil Zwierzchowski powiedział PAP, że „czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem prokuratury”.

Okoliczności wypadku wyjaśniają śledczy z Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu. „Prokurator był na miejscu zdarzenia, przeprowadził oględziny. Postępowanie jest prowadzane w sprawie wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator będzie badać m.in. czy ktoś naruszył przepisy BHP” – poinformował Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. „Na razie postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko osobie” – podkreślił prok. Wieczorkiewicz.(PAP)

 

tma/ jann/

1 Komentarz

  1. Anonim temu

    3 kwietnia 2024 na 09:39

    RIP

  2. Ralph temu

    2 kwietnia 2024 na 14:29

    71 latek w pracy 😮

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version