WIADOMOŚCI

Królowa sportu  wraca na świnoujski stadion

Opublikowano

w dniu

Z radością zapraszamy mieszkańców Świnoujścia na VI Edycję Mityngu Lekkoatletycznego „Wyspiarza”, który odbędzie się w dniu 18 maja 2024 r. o godzinie 13,00 na Stadionie Miejskim w Świnoujściu przy ulicy Matejki 22.

Przygotowaliśmy bogaty program, który z pewnością dostarczy wielu wspaniałych wrażeń i niezapomnianych chwil.
Do naszego miasta przyjadą najlepsi młodzi adepci lekkiej atletyki z 20 klubów województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Wśród gości nie zabraknie wielu medalistów Mistrzostw Polski – zatem już za kilka dni szykują się ogromne emocje.

Ze wsparciem najlepszych zawodników możemy promować lekką atletykę w naszym mieście. Spotkanie ze sportowcami będzie dla wielu młodych świnoujścian inspiracją do rozpoczęcia przygody ze sportem, a dla tych, którzy już uprawiają wybraną dyscyplinę, stanie się motywacją do jeszcze cięższej pracy.

Zawody wpisane są do kalendarza PZLA – zatem na zbliżającym się Mityngu zawodnicy mogą zdobywać kwalifikacje do Mistrzostw Polski.

Szczególnie ciekawie zapowiadają się rywalizacje w biegach sprinterskich, gdzie na starcie zobaczymy między innymi Wiktorię Grzyb MKL Szczecin– wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski w biegu na dystansie 100 m oraz młodziutką rekordzistkę Polski w biegu na 100 m w kategorii U 14 – Helenę Goliszewską UKS „Ósemka” Police.

W biegu na dystansie 800 m kobiet zobaczymy reprezentantkę kadry narodowej, trzykrotną medalistkę Mistrzostw Polski na dystansie 10 000 m – Paulinę Kaczyńską reprezentującą Klub WMLKS Pomorze Stargard, zaś wśród panów na tym samym dystansie zobaczymy aż 6 medalistów Mistrzostw Polski, między innymi Dawida Komodę WMLKS Pomorze Stargard, Alana Cireszko MKS Hermes Gryfino.

Niezapomniany będzie konkurs skoku wzwyż z udziałem reprezentantki kadry narodowej Mai Słodzińskiej OSOT Szczecin, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski oraz Aleksandry Godlewskiej MKL Szczecin, wicemistrzyni Polski i Kornelii Koziury KMKL  Sztorm Kołobrzeg – aktualnej Halowej Mistrzyni Polski.

Emocje i dobra zabawa gwarantowane!

Podczas zawodów odbędą się dwa biegi memoriałowe na dystansie 800 m kobiet i mężczyzn z nagrodami ufundowanymi przez Hotel Cesarski SPA. Dla czterech najlepszych lekkoatletek i lekkoatletów ufundowane zostały nagrody  przez Baltic Home Świnoujście”, Unity Line, Łukasz Lewa, Europan Sp. z.o.o, ZUR-BISGiCO,  Zbigniew Kraśkiewicz. Baueffekt Sp.z.o.o.

Przewidujemy  2 nagrody rzeczowe na najlepszej świnoujścianki i świnoujścianina. Nagrody ufundowane przez Unity Line i świnoujskich sympatyków sportu.

Organizator Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” pragnie bardzo podziękować sponsorom za ufundowane nagrody. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, kibicowania i przeżywania zmagań sportowców. Zawodnikom życzymy wspaniałych wyników, a kibicom niezapomnianych wrażeń.

OSiR „Wyspiarz”

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version