WIADOMOŚCI

Większy zasięg superszybkiego 5G dla klientów Orange w województwie zachodniopomorskim

Opublikowano

w dniu

Foto: Orange

Najnowocześniejsza technologia mobilna 5G, umożliwiająca korzystanie z internetu w smartfonie z prędkością nawet ponad 1 Gb/s, jest od stycznia dostępna dla klientów sieci Orange. W  województwie zachodniopomorskim w maju superszybkie 5G uruchomiono na kolejnych 19 stacjach bazowych – w sumie działa ich już 115.

W województwie zachodniopomorskim z superszybkiego 5G od Orange można korzystać m.in. w Szczecinie, Koszalinie, Kołobrzegu, Świnoujściu, Stargardzie, Mielnie, Międzyzdrojach czy Gryfinie. W maju usługi w tej technologii udostępniono na kolejnych jedenastu stacjach w Szczecinie, trzech w Koszalinie i po jednej w Kołobrzegu i Stargardzie. Zasięg tej technologii pojawił się też na dwóch stacjach w Świnoujściu i jednej w Kamieniu Pomorskim.

Ultraszybkie przesyłanie danych, niskie opóźnienia, ogromna pojemność sieci i innowacyjne rozwiązania biznesowe – to możliwości jakie daje sieć 5G. Dla użytkowników oznacza pełną swobodę i mobilność, najwyższa jakość grafiki podczas korzystania z gier, czy streamingu wideo, oglądanie filmów lub transmisji na żywo w jakości 4K, czy granie w gry, które znajdują się w chmurze, bez konieczności ich pobierania. Dzięki niezawodnej obsłudze ogromnej liczby urządzeń umożliwia także upowszechnianie rozwiązań Internetu Rzeczy, inteligentnych miast z systemami zarządzania oświetleniem, wodą, ruchem w mieście, czy zaawansowanych rozwiązań przemysłowych.

Z superszybkiej technologii 5G mogą korzystać klienci Orange mieszkający w największych miastach jak i tych średniej wielkości i mniejszych – łącznie w ponad 200 w całym kraju. Operator uruchomił takie usługi już na przeszło 1700 stacjach bazowych.  

Do końca roku Orange planuje udostępnić superszybkie 5G na blisko 3000 stacjach bazowych, w ponad 350 miastach i miejscowościach w całej Polsce. Jednocześnie operator rozwija dostępność 5G w technologii DSS czyli na paśmie współdzielonym z technologią 4G/LTE, oferującej mobilny internet o prędkości kilkuset Mb/s. Łącznie 5G od Orange w obydwu tych technologiach dostępne jest w 824 miastach i ponad 36 tys. miejscowościach w całym kraju.

Aby skorzystać z superszybkiego mobilnego internetu 5G, wystarczy – będąc w zasięgu tej technologii – mieć smartfon lub router obsługujący technologię 5G, kartę SIM 4G LTE lub eSIM i aktywny plan mobilny z dostępem do 5G. Orange ma w swojej ofercie bogaty wybór urządzeń 5G, z każdej półki cenowej. Plan mobilny z dostępem do 5G wraz ze smartfonem 5G można w Orange obecnie kupić już od 59 zł/mies.

Szczegółowa mapa zasięgu, a także wszelkie informacje na temat 5G jakości Orange znajdują się na stronie www.orange.pl/tujest

1 Komentarz

  1. KK temu

    3 czerwca 2024 na 16:55

    Lipa to jest z Orange w Świnoujściu w centrum miasta są braki w zasięgu w sklepie Kaufland to czarna dziura

  2. MikiMaus temu

    31 maja 2024 na 22:24

    Dalej jest lipa bo jadać pociągiem ze Świnkowa do Szczecina bardzo często nie ma zasięgu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version