WIADOMOŚCI

Ogólne Zebranie Mieszkańców Warszowa

Opublikowano

w dniu

Otwarcie ulicy Ku Morzu, pylenie z portu, koniec remontu ulicy Barlickiego, czy problem mieszkańców ulicy Sołtana – to główne tematy poruszane przez mieszkańców dzielnicy Warszów podczas zebrania w którym uczestniczyła Prezydent Miasta Świnoujście Joanna Agatowska ze swoimi zastępcami: Arkadiuszem Mazepą i Romanem Kucierskim.

Zebranie zostało zorganizowane przez Zarząd Osiedla Warszów. Mieszkańcy przedstawili opinie na temat działań miasta i poruszyli nurtujące ich problemy oraz rozmawiali o trudnościach związanych np. z budową ekspresowej drogi S3 oraz przebudowy ulicy Barlickiego.

– Przepraszam za niedogodności związane są przebudową ulicy Barlickiego oraz z budową budynku komunalnego przy ulicy Ludzi Morza, gdzie realizowana jest inwestycja budowy 64 mieszkań dla osób, które oczekują na te mieszkania – powiedziała Joanna Agatowska, prezydent Świnoujścia.

Kłopoty komunikacyjne w dzielnicy Warszów wynikają z równocześnie prowadzonych kilku inwestycji, np. przebudowy ul. Barlickiego. W najbliższym czasie poruszanie się po Warszowie będzie dużo sprawniejsze – zapewniła Prezydent Miasta Świnoujście Joanna Agatowska.

W trakcie spotkania poruszony został problem pylenia z portu. Prezydent Świnoujścia zapewniła mieszkańców, że zna temat i wymaga on pilnego rozwiązania. Będzie kwestią najbliższych rozmów z przedstawicielami portu.

Joanna Agatowska podzieliła się swoimi spostrzeżeniami po spotkaniu z Wojewodą Zachodniopomorskim Adamem Rudawskim w kwestii zamknięcia ulicy Ku Morzu. Zapewniła mieszkańców, że będzie walczyła o otwarcie ulicy, jednak wojewoda oznajmił, że tak długo jak w Polsce obowiązuje podwyższony stan alarmowy Bravo, nadzieje na otwarcie drogi w sąsiedztwie gazoportu są nikłe.

Podczas zebrania mieszkańców dyskutowano także nad dostępem na plaży. Prezydent Świnoujścia poinformowała, że samorząd złożył wniosek do GAZ Systemu z prośbą o dofinansowanie autobusów i oczekuje na decyzję spółki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version