WIADOMOŚCI

Strażnicy miejscy zapobiegli pożarowi lasu

Opublikowano

w dniu

Ognisko rozpalone przez bezdomnych na terenie leśnym mogło zakończyć się pożarem, gdyby nie interwencja strażników miejskich ze Świnoujścia.

Do zdarzenia doszło we wtorek (12.06) przy ulicy Krzywej w Świnoujściu.

– Funkcjonariusze zgasili palenisko oraz ukarali mandatem karnym oraz niezwłocznie skontaktowali się z Nadleśnictwem Międzyzdroje z prośbą o uprzątnięcie dzikiego obozowiska. Należy pamiętać, że rozpalanie ognia w lesie dozwolone jest wyłącznie w miejscach wyznaczonych – mówi Rafał Marciszewski, Komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu.

Również należy pamiętać, że pomimo deszczowej pogody ściółka w lesie jest bardzo wysuszona. Nawet najmniejsza iskra może spowodować ogromny pożar zagrażający nawet okolicznym budynkom.

Straż Miejska w Świnoujściu prowadzi nabór na strażników miejskich. Jeśli chciałbyś podjąć się pracy pełnej wyzwań pracy. Chcesz pracować na rzecz mieszkańców i miasta Świnoujście, zgłoś się na ogłoszony nabór do straży miejskiej w Świnoujściu. Informacje znajdziesz pod linkiem: https://bip.um.swinoujscie.pl/oferta-pracy/38922/aplikant-straznik-w-strazy-miejskiej

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version