WIADOMOŚCI

Plany na wakacje? Dolny Śląsk jeszcze nigdy nie był tak blisko!  

Opublikowano

w dniu

23 czerwca ze stacji Świnoujście odjedzie pierwszy pociąg KD Premium Nadmorski do Wrocławia Głównego. Koleje Dolnośląskie już drugi rok z rzędu zawitają do województwa zachodniopomorskiego! 

Połączenia KD Premium Nadmorski ruszają w sobotę 22 czerwca. Pociąg do Świnoujścia wyjedzie ze stacji Wrocław Główny o 6:44. Z kolei mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego będą mogli dojechać na Dolny Śląsk w każdą niedzielę – odjazd ze Świnoujścia o 14:48, z Międzyzdrojów o 14:59, a ze Szczecina Dąbie o 15:52. Pociąg dojeżdża do Wrocławia Głównego o 20:08. 

Pociągi KD Wrocław – Świnoujście – Wrocław będą najszybsze ze wszystkich połączeń kolejowych na tej trasie dostępnych podczas wakacji.  

W letnich miesiącach Dolnoślązacy chętnie odwiedzają miejscowości nad polskim morzem, a mieszkańcy Pomorza Zachodniego – piękny i tajemniczy Dolny Śląsk. Wychodzimy im naprzeciw, realizując najszybsze połączenie kolejowe między naszymi regionami mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.  

W zeszłym roku połączenie okazało się prawdziwym hitem, skorzystało z niego ponad siedem tysięcy pasażerów.  

W 2023 r. obserwowaliśmy duże zainteresowanie pociągiem KD Premium Nadmorski. Dlatego dodatkowo udostępniamy pasażerom możliwość rezerwacji miejsc siedzących, które można wybrać podczas zakupu biletów mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.  

Dolny Śląsk to region z niesamowitą liczbą zabytków. W tym województwie można odwiedzić 99 zamków i kilkaset pałaców, najstarsze w Polsce zoo, a także aż trzy zabytki z listy światowego dziedzictwa UNESCO: Halę Stulecia we Wrocławiu i ewangelickie Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze. Na turystów czeka też kilkaset kilometrów malowniczych górskich szlaków w Sudetach i wieńczący je szczyt Śnieżki (1602 m n.p.m.). 

Zapraszam serdecznie do naszego pięknego województwa, do którego najlepiej dojechać pociągami Kolei Dolnośląskich. Oprócz licznych zabytków mamy – w ocenie samych podróżnych – najlepszą kolej regionalną w Polsce. Po dotarciu do Wrocławia można więc zwiedzić cały Dolny Śląsk naszymi nowoczesnymi pociągami mówi Paweł Gancarz, marszałek województwa dolnośląskiego.  

Pociąg KD Premium Nadmorski to połączenie realizowane w ramach tzw. wolnego dostępu. To oznacza, że przewoźnik wystąpił do Urzędu Transportu Kolejowego z wnioskiem o możliwość realizacji połączenia we własnym zakresie, bez dotacji ze strony ministerstwa czy urzędu marszałkowskiego. Koleje Dolnośląskie w najbliższym czasie chcą uruchomić w podobnym trybie połączenia z Wrocławia do Warszawy. 

Bilety na pociąg KD Premium Nadmorski można kupić na platformie KOLEO.  

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version