WIADOMOŚCI

Świnoujska plaża rozbiła bank!

Opublikowano

w dniu

Która plaża została królową polskiego wybrzeża? Oczywiście, świnoujska! W rankingu Travelist.pl plaża na wyspie Uznam zdobyła I miejsce w kategorii Plaża Roku oraz Najlepsza Instaplaża a także II miejsce w kategorii Najlepsza plaża dla aktywnych.

Tysiące polskich internautów wzięło udział w głosowaniu, aby wyłonić najlepsze kąpieliska w kraju – po raz pierwszy w historii aż w 5 różnych kategoriach. Eksperci Magazynu Travelist.pl – wspólnie z samymi plażowiczami – już po raz 11. przygotowali zestawienie najlepszych miejsc do plażowania nad polskim morzem. Królowa polskiego Wybrzeża? Także i w tym roku bez zaskoczenia, choć walka o miano najlepszego bałtyckiego kąpieliska trwała do samego końca.

– Świnoujście jest złote niczym piasek na tutejszych plażach – piszą eksperci Travelist.pl. – Nic dziwnego, w końcu przez 11 edycji rankingu ani razu nie oddało pierwszego miejsca. Plaża – długa na kilkanaście kilometrów i szeroka na 200 metrów – uchodzi za najczystszą i najbardziej ekologiczną nad Bałtykiem. Znakiem uznania są Błękitne Flagi przyznawane przez przedstawicieli Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej – zdobią plażę już 19. rok z rzędu! Plaża nr 1 nazywana jest też Majorką Północy. A to dlatego, że temperatura wody latem sięga tu nawet 26°C! Ze względu na brak prądów morskich i sinic w tym rejonie świnoujska plaża jest idealna do korzystania z wodnych atrakcji. Na miejscu działa także szkoła KiteFORT – pierwsza na Pomorzu Zachodnim baza szkoleniowa SUP, windsurfingu i kitesurfingu.

Kolejne miejsca zdobyły plaże w Gdańsku Stogach i Kołobrzegu

W tym roku poza nagrodą główną po raz pierwszy postanowiono przyznać wyróżnienia w czterech zupełnie nowych kategoriach tematycznych. Internauci zadecydowali, która plaża w Polsce jest najbardziej przyjazna aktywnym, a która kryje w sobie zakamarki idealne do zdjęć. Świnoujska plaża zdobyła odpowiednio II i I miejsce w tych kategoriach.

1 Komentarz

 1. Schlesier temu

  20 czerwca 2024 na 21:19

  swinemünde alte deusche Stadt!!

  • Pipi temu

   22 czerwca 2024 na 11:01

   Warum mögen die Deutschen sie so sehr? Es ist eine polnische Stadt!!! Meine Familie!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version