WIADOMOŚCI

Międzyzdroje. Gdzie jest Mewcia Ewcia?

Opublikowano

w dniu

To hasło promuje w sezonie 2024 grę miejską, organizowaną przez Urząd Miejski wspólnie z  lokalną branżą turytstyczną. Celem gry jest poznanie atrakcji turystycznych oraz aktywne, wspólne spędzenie czasu, a pomóc ma w tym nasza międzyzdrojska maskotka –  Mewcia Ewcia. Historia  Mewci Ewci sięga 2020 r., kiedy to po raz pierwszy w sezonie letnim stworzyliśmy grę dla dzieci, pt. „Mewcia Ewcia na wakacjach w Międzyzdrojach”,  a nasza Ewcia stała się przewodnikiem w grze. 

Wizerunek maskotki stworzył  międzyzdrojanin Tomasz Rychłowski, były urzędnik, gra miejska cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Idąc za ciosem rozszerzyliśmy formułę gry o szlak turystyczny pn. „Szlakiem Mewci Ewci” foldery, mural i rzeźbę, które zrealizowane zostały na przełomie 2021/ 2022 roku w ramach projektu współfinansowanego z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. I tak nasza Mewcia Ewcia została zwizualizowana. Pierwsza rzeźba z brązu (z walizką) stanęła przy Informacji Turystycznej, a historia o tym, że każdy kto  pogładzi jej dzióbek  na pewno powróci szczęśliwym do Międzyzdrojów, na stałe przyjęła się wśród turystów odwiedzających naszą gminę. Na tym nie koniec. Widząc zainteresowanie i potrzebę rozszerzenia formuły o kolejne rzeźby, w styczniu tego roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6-18 lat na wizję rzeźby Mewci Ewci. Kreatywność i pomysły laureatów konkursu zostały wykorzystane przy stworzeniu trzech nowych rzeźb, które stanęły w przestrzeni publicznej Międzyzdrojów. 3 lipca w towarzystwie laureatów konkursu burmistrz Mateusz Bobek dokonał oficjalnego odsłonięcia trzech rzeźb. Cieszę się, że Mewcia Ewcia stała się kolejną atrakcją turystyczną naszej Gminy. Widzę potrzebę kontynuowania tego szlaku i zapewniam, że te rzeźby nie będą ostatnimi – podsumował burmistrz Mateusz Bobek.      

Gdzie jest Mewcia Ewcia? Trzeba jej  tylko poszukać. Regulamin gry miejskiej oraz karty do gry dostępne są przez cały sezon letni w Informacji Turystycznej na promenadzie oraz w lokalnych punktach takich jak: Muzeum Przyrodnicze WPN, zagroda pokazowa żubrów,  Bałtycki Park Miniatur, Gabinet Figur Woskowych, Fun Park Międzyzdroje, Park Linowy Bluszcz czy wystawa klocków lego. Zapraszamy!

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

     

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version