WIADOMOŚCI

Wzruszenia na 353. parkrunie

Opublikowano

w dniu

Foto: parkrun Świnoujście

353. edycja naszego nadmorskiego parkrunu to był wyjątkowy dzień, pełen emocji i wzruszeń, który na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.

Podczas sobotniego spotkania upamiętniliśmy zmarłego w tym tygodniu 90-letniego Horsta Trettina, który przez wiele lat przyjeżdżał rowerem z pobliskiego Garz i przemierzył nasze zdrojowe „dwa kółka” aż 128 razy. Jego obecność, energia i uśmiech zawsze dodawały nam sił i motywacji. Wielokrotnie udowadniał, że wiek to tylko liczba. Uczciliśmy jego pamięć minutą ciszy. Wielu z nas, w tym spora grupa biegaczy z Laufmützen, wspominało wspólne chwile i anegdoty związane z jego osobą. 

Ponadto, mieliśmy przyjemność złożyć serdeczne życzenia naszemu najmłodszemu wolontariuszowi, Kacperkowi, z okazji jego 5. urodzin. Jego zaangażowanie, entuzjazm i uśmiech są dla nas wszystkich miłym dodatkiem do każdego spotkania. Solenizant otrzymał mały upominek, a zgromadzeni biegacze zaśpiewali małemu pomocnikowi tradycyjne „sto lat”.

To jeszcze nie wszystkie wydarzenia związane z sobotnim bieganiem. Podczas spotkania towarzyszył nam Patryk Świętochowski, który w naszym pięknym mieście zaczął dziś swoje wyzywanie – pobicie rekordu w biegu wybrzeżem od granicy niemieckiej do rosyjskiej, razem 588 km. Swoje rozbieganie zaczął z uczestnikami parkrunu, po czym ruszył na start, na granicę polsko-niemiecką. 

Zachęcamy do śledzenia Patryka w jego zmaganiach, a do pobicia ma czas 197:10h (https://www.poltrax.live/baltyk-patryk). Powodzenia.

Sam bieg przebiegł w miłej i rodzinnej atmosferze, co jest znakiem rozpoznawczym świnoujskiego parkrunu. W wydarzeniu wzięło udział 56 zawodników, a 17 z nich zadebiutowało w naszej lokalizacji. Jednemu biegaczowi, Markowi Czajkowskiemu udało się pobić swój czas. Metę przekroczył osiągając 22:02. Zabrakło mu jednak 1 min. 4 sek. do Łukasza Ratajczaka, który zdobył 1 miejsce wśród mężczyzn (z czasem 20:58). Szczyt podium wśród kobiet należał dziś do Joanny Rzemienieckiej-Grudzień, która uzyskała wynik 24:01. 

Wszystkim: najszybszym, najwytrwalszym, biegaczom, truchtaczom, spacerowiczom i kijkarzom, SERDECZNIE GRATULUJEMY! 

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a wolontariuszom za wsparcie. Bez Was nie byłoby naszych spotkań. Do zobaczenia za tydzień.

Zespół parkrun Świnoujście 

Notatka Katarzyna Cypryjańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version