WIADOMOŚCI

Śmieci przy drodze. Sprawca ukarany

Opublikowano

w dniu

Wczoraj po południu, po otrzymaniu informacji o zalegających odpadach na ulicy Wojska Polskiego, funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce. Tam zauważyli stertę odpadów zalegających w pasie drogowym. Szybko udało się ustalić dane sprawcy wykroczenia, który został ukarany mandatem karnym. 

W myśl artykułu 145 §1 kodeksu wykroczeń „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca obszar kolejowy lub miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec podlega każe grzywny nie niższej niż 500 zł”
§2 Usiłowanie wykroczenia określonego w §1 oraz podżeganie do niego i pomocnictwo jest karalne.
§3 W razie popełnienia wykroczenia określonego w §1 można orzec obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Straż Miejska przypomina, że każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą na podstawie Regulaminu o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Świnoujście wydanego Uchwałą Rady Miasta Nr XL/315/2020 z dnia 26 listopada 2020 r. jest zobowiązany do podpisania umowy na odbiór odpadów komunalnych z przedsiębiorcami posiadającymi wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy. Brak stosownej umowy wiąże się z możliwością nałożenia mandatu karnego do 500 zł lub skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świnoujściu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version