To już ostatni moment, aby zgłosić swoją kandydaturę do Rady Seniorów. Po raz pierwszy w naszym mieście powstanie gremium tworzone przez seniorów i dla seniorów, którego celem będzie reprezentowanie interesów mieszkańców powyżej 60. roku życia oraz realny wpływ na zmiany zachodzące w mieście.
Organ ten będzie pełnił funkcję konsultacyjno-doradczą. Będzie opiniował projekty miejskich programów, inicjował własne działania oraz wspierał przedsięwzięcia mające na celu poprawę jakości życia seniorów w Świnoujściu. To dobra okazja, aby aktywnie włączyć się w życie miasta i mieć wpływ na sprawy ważne na co dzień.
W jego skład wejdzie 12 członków, a pełnienie tej funkcji będzie miało charakter społeczny.
Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 19 stycznia 2026 roku. Następnie Komisja Wyborcza dokona weryfikacji formalnej zgłoszeń. Lista kandydatów spełniających wymagania zostanie ogłoszona 4 lutego 2026 roku, a głosowanie odbędzie się w dniach 16–20 lutego. Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości po zakończeniu prac Komisji Wyborczej.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej miasta oraz w Urzędzie Miasta, w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej.
Źródło: Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych, Urząd Miasta Świnoujście