WIADOMOŚCI

Michał Faligowski wyróżniony w Międzyzdrojach. Doceniono jego pracę dla turystyki i młodzieży

Opublikowano

na

Foto: Mirosław Nieśpelski

Międzyzdroje na kilka dni stały się stolicą przewodników turystycznych z całej Polski. Wszystko za sprawą XXVIII Ogólnopolskiego Zlotu Nizinnego Przewodników PTTK, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Wyspy bez granic”. Wydarzenie połączono z jubileuszem 50-lecia Klubu Przewodników PTTK „Na Wyspach”.

Wśród wielu wyróżnionych osób szczególną uwagę zwraca postać Michała Faligowskiego – przewodnika, który od lat aktywnie działa na rzecz turystyki w regionie.

Podczas uroczystej gali w sali teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury wręczono szereg odznaczeń i nagród dla najbardziej zasłużonych działaczy. Michał Faligowski znalazł się w gronie osób szczególnie docenionych.

Otrzymał Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego – jedno z najważniejszych regionalnych wyróżnień, przyznawane za działalność na rzecz Pomorza Zachodniego. To jednak nie wszystko. Michał Faligowski został także uhonorowany Brązową Odznaką „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży”. To wyróżnienie przyznawane osobom, które aktywnie pracują z młodymi ludźmi, zaszczepiając w nich pasję do poznawania kraju i aktywnego spędzania czasu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version