Michał Celiński najszybszy w fortecznym biegu

W niedzielne południe, 20 września 2015r. odbył się Bieg na Fortach (zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligi Biegowej Klubu Biegacza Jogging). Trasa wiodła alejkami Parku Zdrojowego i wzgórzami wokół fosy Fortu Zachodniego i liczyła 9 km (3 pętle, każda po 3 km).

Jedną pętlę, czyli 3 km przebiegł Tomasz Świtka z Radomia w czasie 15.04, a dwie (6 km) Waldemar Janicki (37.09) oraz na kijkach małżeństwo Anita i Franciszek Pietras (1.21.28).

Na dystansie głównym zwyciężył Michał Celiński z Ząbek pod Warszawą, pokonując Jacka Gibę o 9 sekund, a on z kolei Łukasza Drysa z Gdańska także o 9 sekund. Wśród pań jako pierwsza na mecie zameldowała się Ola Keplin z Choszczna przed ex aequo Olą Pliś i Adą Szmygin z MKL Maraton i Olą Andryszak.

36.Janusz Walkowiak—————58.15

37.Jadwiga Damaszewicz——-1.01.21 (Wrocław)

38.Horst Trettin——————-1.01.35 (Garz)

Poza klasyfikacją dystans ten pokonał Jan Dudziak (36.59).

Zawody sędziowali – Małgorzata Jaszczyńska i Kamil Szubiński, obsługę foto sprawował Sebastian Błaż, a zabezpieczenie medyczne Renata Kurowska.

Warto zaznaczyć, że w biegu tym udział wzięło trzech spośród 21 wyspiarzy, którzy dzień wcześniej ukończyli pierwszy PZU Szczecin Maraton – Robert Derda, Janusz Michalski i Andrzej Skrzypiec. Przy okazji podajemy wyniki świnoujskich biegaczy w tym maratonie (miejsce open, czas i miejsce w swojej kategorii wiekowej):

13.Jarosław Wojciechowski -3.01.23 – 3m M30

28.Robert Derda—————3.10.53 – 10m M40

45.Janusz Michalski————3.18.20 – 12m M40

53.Wojciech Mickiewicz——3.21.26 – 6m M50 (Międzyzdroje)

289.Andrzej Skrzypiec ———3.55.17 – 34m M50

311.Grzegorz Kiljan ————3.57.52 – 80m M40 (Wapnica)

Maraton ukończyło 888 zawodników.

Również 19. września odbył się XIX Bieg Uliczny o Sztachetkę w Płotach. W biegu tym wiele zawodniczek z MKL Maraton Świnoujście (podopiecznych trenera Jerzego Łapińskiego) odniosło znaczące sukcesy. Na dystansie 800m czwarte miejsce zajęła Amelia Grygiel, a w kategorii klas gimnazjalnych 1-2 na dystansie 1050m pierwsze miejsce zdobyła Jagoda Deluga, trzecie miejsce Sandra Mirończuk, a czwarte Katarzyna Maćkowiak. W kategorii juniorek na 1050m drugie miejsce zdobyła Olimpia Sikorska, a trzecie Roksana Ociesa.

Kolejny bieg z kalendarza Klubu Biegacza Jogging odbędzie się w sobotę 17. października. Będzie to V edycja Biegu Leśnika na dystansie 12 km.