Lokalne

Powyborczy komentarz Ewy Żmudy-Trzebiatowskiej

Opublikowano

w dniu

Nadszedł dzień po 25. października i okazało się, że mimo lepszego niż cztery lata temu wyniku wyborczego nie będę reprezentować Świnoujścia w Sejmie RP. Okazało się, że Świnoujście nie będzie miało swojego posła. Tak jak każdy w takiej sytuacji odczuwam gorycz porażki, ale życie toczy się dalej i będę szukać w nim miejsca dla siebie.

Cztery lata temu, nikt nie wróżył mi zwycięstwa w wyborach, miałam jak to się mówi tylko przynieść dodatkowe głosy na listę PO, ale okazało się, że wygrałam wybory. Dla wielu osób to była miła niespodzianka, ale dla wielu osób, stałam się solą w oku i zrobili wszystko, żebym 25 października 2015 roku nie została posłem. Od samego początku celował w tym szkodząc nie tylko mnie, ale także Platformie Obywatelskiej obecny radny PO Jan Borowski. W 2015 roku, kiedy z racji wcześniejszego zasiadania w Sejmie zostałam kandydatką na liście PO i najpoważniejszym kandydatem ze Świnoujścia na mandat poselski nasiliła się kampania nienawiści wobec mnie i kampania dezinformacji. Tzw. hejting przybrał olbrzymie rozmiary, łącznie z groźbami pozbawieni mnie zdrowia i życia.

W hejcie wyróżniał się jeden pseudodziennikarzy świnoujskich – Daniel Szysz. Sądzę, że takie portale jak eswinoujscie powinny być bojkotowane zarówno przez czytelników jak i reklamodawców. Najbardziej boli, kiedy okazuje się, iż najbardziej zagorzałych wrogów ma się pod bokiem we władzach PO, w Świnoujściu. Nie ma co ukrywać, że zarząd PO w Świnoujściu z Dariuszem Śliwińskim i Elżbietą Jabłońską na czele zrobili bardzo dużo, żeby Świnoujście nie miało swojego posła. Start w wyborach na liście PO Elżbiety Jabłońskiej miał na celu pozbawienie mnie szans na reelekcję. Można z ich perspektywy powiedzieć: udało się, przegrała, ale przegrało też Świnoujście, które nie ma swojego posła. Te działania stawiają też, niestety, pod znakiem zapytania ich moralne prawo bycia w polityce, jeśli własne ambicje osobiste stawia się wyżej, niż dobro publiczne. Piszę o tym, bo to mój obowiązek wobec wyborców, bo wyborcy muszą wiedzieć wszystko o ludziach, których wybierają.

W moich wyborach zawsze kierowałam się dobrem. Tak było też w sprawie połączenia dwóch stoczni: Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu i Stoczni Gryfia w Szczecinie. Ta fuzja ocaliła miejsca pracy i źródło utrzymania dla 500 rodzin ze Szczecina i także zagwarantowała lepsze perspektywy rozwoju dla Stoczni w Świnoujściu. Stanęłam solidarnie po stronie ludzi, którzy mogli znaleźć się z dnia na dzień bez pracy. Politycy w Świnoujściu ustawili się wtedy w rządku tych, którzy schlebiali związkowcom dążącym do pozostawienia status quo. Wylano wtedy na moja głowę wiadro pomyj w Internecie, ale połączone stocznie działają, mają perspektywę rozwoju i co najważniejsze ludzie mają pracę.

Nie ustawiłam się rządku tych polityków, którzy albo milczeli, albo włączyli się w szerzenie fali nienawiści wobec uchodźców, w tym tych, pozbawionych własnego domu, własnego kraju, uciekających w obawie o własne życie kobiet i dzieci. Bo moje moralne prawo oparte na dekalogu, mówi mi (Ewangelia Św. Mateusza) „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?” A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Tym, którzy mienią się katolikami z Jarosławem Kaczyńskim, Januszem Korwinem Mikke na czele, a zapomnieli o najważniejszych prawach boskich przypominam ciąg dalszy tej samej ewangelii: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego”. Nie sprzeniewierzyłam się w imię doraźnych politycznych celów mojej wierze w dobro. Może to przypadek, a może nie przypadek sprawił, że spotkałam w trakcie kampanii wyborczej Pana Zbyszka, niesamowitego człowieka, który dobrem zapisał w się w życiu swoich najbliższych i społeczności lokalnej. Na jego drodze stanął pochodzący z Syrii muzułmanin, chirurg, który uratował mu życie, żeby dalej mógł czynić dobro.

Dziękuje wyborcom, którzy poszli na wybory, bo uznali niezależnie od tego, na kogo głosowali, że ważna jest Polska. Osobiście bardzo dziękuję wyborcom, którzy cztery lata temu, jak i dwa dni temu zdecydowali się na oddanie głosu na mnie. To dzięki wam mogłam zrobić wiele pożytecznych rzeczy dla Polaków, Mieszkańców Świnoujścia i Powiatu Kamieńskiego.

Ewa Żmuda-Trzebiatowska

1 Komentarz

 1. Anonim temu

  29 października 2015 na 11:56

  Nienawiść w was płynie jak nic. Co wy od niej chcecie? Najpierw piszecie, że jest taka zła, ze nic nie robi. Nagle piszecie, że robi dużo dla islamistów itd. Płynie w was hipokryzja
  Idzcie głosować na tą swoją Jabłonską i pana pseudo radnego Borowskiegoi 😉

  • Chlorchinaldin temu

   30 października 2015 na 09:46

   Zawsze jesteś takim dupkiem, czy tylko anonimowo?

   • Anonim temu

    1 listopada 2015 na 08:54

    to raczej ty jesteś dupkiem 😉

   • Anonim temu

    4 listopada 2015 na 20:19

    A co takiego robi ten „Borowski” z tego co obserwuje jest to najbardziej aktywny radny.

 2. Wyborca normalności temu

  28 października 2015 na 15:48

  Ta Pani powinna wykorzystać swój pro-islamski entuzjazm i zatrudnić się jako wolontariuszka w obozach emigranckich na terenie byłego DDR. Tym biednym muzułmańskim byczkom puchną jądra a Pani była poseł traci czas i robi sobie publicystyczne resumee ze swojej kabaretowej kadencji, typowej dla peowskiego darmozjada, pasożyta.
  Chętnie zobaczę tą epatującą moralnością byłą poseł kiedy pojawią się pierwsze gwałty i inne przestępstwa. Politycy PO powinni wtedy przyjść do ofiar i osobiście przeprosić mówiąc „przepraszam że musiałaś być zgwałcona bo byłam skończoną idiotką i chciałam zrobić Niemcom loda wpuszczając do kraju ludzi którzy by najchętniej wszystkich powyrzynali”.
  Uchodźcy” coraz bardziej narzekają na brak kobiet i puchnące im w związku z tym jądra. Może pani była poseł im osobiście jakoś pomoże…..?
  Żadna praca nie hańbi!

 3. czytelnik temu

  28 października 2015 na 09:14

  NIE MA CO UBOLEWAĆ, CZY TA CZY INNA OSOBISTOŚĆ ZNALAZŁA BY SIĘ W SEJMIE, ŻE COKOLWIEK ZROBIŁABY DLA ŚWINOUJŚCIA. JEST TO PO PROSTU BZDURNE GADANIE! WYBORCY ZDECYDOWALI, ŻE NIE BĘDZIE ANI „STAREJ” POSEŁ Z PO ANI NOWEJ SIŁY REGIONU I WSZYCHO W TYM WYBORCZYM TEMACIE! JEDEN POSEŁ Z MIASTA TO NAJWYŻEJ W SEJMIE MOŻE SE KLOCKA NA KOSZT PODATNIKÓW POSTAWIĆ!

 4. Nabuchodonozor temu

  28 października 2015 na 02:25

  „Tak było też w sprawie połączenia dwóch stoczni: Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu i Stoczni Gryfia w Szczecinie. Ta fuzja ocaliła miejsca pracy i źródło utrzymania dla 500 rodzin ze Szczecina i także zagwarantowała lepsze perspektywy rozwoju dla Stoczni w Świnoujściu.” – Czy jesteś szanowna kobieto tego taka pewna? Ech… „Rence opadajoo”

  • on temu

   28 października 2015 na 09:48

   to jest tak śmieszne 😀 teraz zwiedzanie świata bo ciekawa bardzo haha, powiedzieć jej do widzenia na dzień dobry

   • Anonim temu

    28 października 2015 na 14:51

    „on”, nie zapomnij pomachać jej środkowym palcem na do widzenia, haa haa

 5. Nabuchodonozor temu

  28 października 2015 na 02:20

  Boli, że teraz trzeba się wziąć za uczciwą pracę.
  Skończyło się pierdzenie w ławę poselską.

 6. Anonim temu

  27 października 2015 na 23:21

  bardziej skompromitowana Świnoujska Platforma chyba już być nie możę. Borowski szczególnie 🙂

 7. Anonim temu

  27 października 2015 na 22:53

  Znam Jabłońską. W życiu bym na nią nie zagłosował. Ludziom w Świnoujściu całkiem odbiło?

 8. Anonim temu

  27 października 2015 na 22:19

  Pani Ewo, trzeba było wcześniej tak konkretnie rozmawiać z mieszkańcami. A tego towarzystwa wystarczy posłuchać na sesjach i wszystko wiadomo.

 9. platformerka temu

  27 października 2015 na 19:59

  Przez 3 lata udostępniała nam biuro na spotkania partyjne, a my tam knuliśmy przeciw niej. Chyba jestem idiotką, ale myślę że bolał jej sukces. Trzeba było coś spieprzyć.

  • Odyseus temu

   28 października 2015 na 21:28

   To nie było jej biuro….tylko sejmu za poeniadze podtnika…zapamietaj to sobie…

   • platformerka temu

    29 października 2015 na 13:28

    Tak, za pieniądze podatnika. Ale to nie znaczy że musiała nam je udostępniać na spotkania partyjne. Borowski nawet zrobił aferę w mediach i konferencję prasową, że posłanka nie chce dac mu kluczy do tego biura. A udostęrpniała zawsze.

    • odyseusz temu

     3 listopada 2015 na 23:29

     łaski nie robiła…to są też nasze pomieszczenia…płacimy na to podatki…zpamietaj to sobie.

 10. Anonim temu

  27 października 2015 na 17:10

  Jak rządzi nasze PO? Śliwiński w Uzdrowisku. Pan Borowski – nieudacznik, pracuje w uzdrowisku. Doświadczenie? Jest po politologi. Jabłońska? Rada nadzorcza. Przecież to zwykły nepotyzm. Niech Żmuda przestanie też kręcić oczkami. Nie jest lepsza. Wszyscy razem nie są fajni…

  • odyseusz temu

   3 listopada 2015 na 23:30

   pewnie teraz bedzie zmiana w Uzdrowisku…PiS zadba o wymiane na swoich…

 11. Anonim temu

  27 października 2015 na 17:06

  od samego początku było wiadomo, że Szczecin podpuszcza Jabłonską. Zabrała cenne głosy Trzebiatowskiej. Teraz wszyscy będa mieli w wielkim poważaniu nasze miasto.
  Na szczęscie PIS teraz będzie rządziło i może zrobi porządek 🙂

 12. Anonim temu

  27 października 2015 na 17:04

  Przegrywać trzeba umieć, odejść z honorem także. Niestety te hasła są Pani obce

  • Anonim temu

   27 października 2015 na 17:19

   ma pan rację. powinna o tym już wcześniej pisać

 13. Anonim temu

  27 października 2015 na 16:25

  Czego się nie robi dla rady nadzorczej. Jabłońska sprzedała nam posła za judaszowe srebrniki, Teraz Szczecin ma wszystkich posłów.

 14. Szacunek temu

  27 października 2015 na 16:25

  Świnoujścia Platforma to DNO !

 15. POpaprani temu

  27 października 2015 na 16:17

  Zawsze krytykowałem pani zaangażowanie na rzecz miasta. Ale po tym co przeczytałem, jestem w wielkim szoku. Jedno pytanie nasuwa się. Czemu wcześniej pani nie posługiwała się takim językiem? Czemu nie pokazałaa pani tej stanowczości mieszkańcom. Nic już się nie zrobi, ale to szok. Dużo czystej prawdy

  • Anonim temu

   27 października 2015 na 19:47

   Masz rację. Powinna wcześniej o tym mówić, ale mam wątpliwości czy byśmy uwierzyli.

 16. Anonim temu

  27 października 2015 na 16:12

  Gratuluję dobrego wynikum, wytrwałości i tej całej nagonki.
  To co Świnoujska i centralna Platforma wyprawia to śmiech na sali. Powinna pani zmienić opcję i dalej działać.
  A panu Borowskiemu, Śliwińskiemu, pani Jabłonskiej i całej reszcie, życze braku powodzenia w wyborach. Nie zasługują na te stołki, są zwykłymi zaklepaczami miejsc. Nie wprowadzają niczego nowego, nie potrafią współpracować, nie rozumieją prawdziwych mieszkanców.
  Żadna opcja nie jest lepsza, ale Platforma to dno

  • platformerka temu

   27 października 2015 na 20:53

   Masz racje. To całe towarzycho z po w Świnoujściu to dno i dwa metry mułu.

 17. mieszkaniec temu

  27 października 2015 na 16:07

  Hurrrrrrrraaaaaa nie ma tej pani w Sejmie. Czas to oblać jakimś trunkiem ze ta kobieta nie dostała się. A pani Jabłońskiej Stój Delag Konkolewska panom Wlodarczykowi Kasiarzowi Kotuniak i od Korwina człowiek gratuluję ze kandydowała i pozbawił posła tej kobiecie Zenadzie…….

  • Anonim temu

   27 października 2015 na 16:10

   ktoś tutaj chyba ma słabe miemanie o sobie 🙂 Hejt to najlepsza opcja, dla takich jak pan/pani 🙂

   • mieszkaniec temu

    27 października 2015 na 17:20

    Bo prawdę się pisze. To jest hejt? Rozbawił mnie ten komentarz.

 18. Anonim temu

  27 października 2015 na 16:05

  Bardzo dobrze pani Ewo! Bardzo dobrze napisała pani o panu Borowskim i Szyszu! Oboje to zwykłe *** społęczne, które najpewniej są mało normalne.

  • PO temu

   27 października 2015 na 18:36

   Szysz i Borowski są ok

   • Anonim temu

    27 października 2015 na 18:56

    Dla kogo są okej? 🙂

    • Anonim temu

     27 października 2015 na 19:49

     Dla Śliwińskiego i Jabłońskiej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version