Lokalne

Otwarcie wystawy w Willi „Irmgard“ – „Przeciwko kresce II“

Opublikowano

w dniu

W sobotę, 21 listopada 2015 r. o godzinie 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy „Przeciwko kresce II” berlińskiego artysty Ralfa Bergnera w Willi „Irmgard” w Heringsdorfie. Bergnera prace nawiązują do takich artystów jak Zille czy Busch. Można powiedzieć, że artysta urodzony w Breitenbach nie daleko od Zeitz, rysuje dosłownie „przeciwko kresce”.

Dr Karin Lehmann wygłosi laudację, a muzyczną oprawę przygotował berliński gitarzysta, kompozytor i współorganizator wystawy Ulrich Maria Kellner.

Tytuł wystawy „Przeciwko kresce II” został wybrany świadomie i z pewną dwuznaczością. Mógłby nazwać się również „przeciwko duchowi czasu”, ponieważ Bergner mieszkających dzisiaj w Berlinie jest tradycjonalistą. „Rysuję tak jak zostałem wykształcony na akademii sztuk pięknych” opisuje tak swój styl artysta, który to dla niektórych spostrzegany jest jako przestarzały.

Bergner jest znany w Niemczech także jako ilustrator książek. Prace historyczne o Fryderyku Wielkim, księciu Pückler lub też literatury światowej, takiej jak bajki braci Grimm zawierają rysunki artysty.

Ponad pięćdziesiąt prac: akwarele, gwasze, akwaforty, obrazy olejne, litografie i rysunki będzie można zobaczyć na otwarciu wystawy.

Wystawa, która nie ma towarzyszącego tekstu, dosłownie zmusza odwiedzających przyjrzeć się pracom artysty z bliska. Bergnera ulubionym cytatem Paula Klee, który pasuje do jego wytawy: „Spójrz na to w ten sposób, tak jak to robią dzieci”. Wystawę obejrzeć będzie można do 3 stycznia 2016 w Willi „Irmgard” w godzinach od 12.00 do 16.00 od wtorku do niedzieli. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i muzyki! Wstęp wolny

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version