Lokalne

3,2,1 i się zaczęło baza rodzin projektu SZLACHETNA PACZKA 2015 otwarta!

Opublikowano

w dniu

Tradycyjnie marsze SZLACHETNEJ PACZKI przejdą ulicami wszystkich miast wojewódzkich. W ten sposób cały świat dowie się, że internetowa baza rodzin w potrzebie została otwarta! Od soboty 21.11.2015 na stronie www.szlachetnapaczka.pl wybierając województwo zachodniopomorskie i następnie rejon Świnoujście darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej konkretną pomoc. W Świnoujściu w tym roku chcemy włączyć do projektu ok. 30-stu rodzin.

SZLACHETNA PACZKA od 15. lat daje potrzebującym impuls do zmiany i łączy Polaków. W tym roku mądrą pomocą obejmie ok 20 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 620 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach – diagnozują sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

– Marzymy o tym, aby w Polsce nie było podziału na biednych i bogatych. Chcemy, by ludzie pomagali sobie nawzajem. Walczymy o etos przedsiębiorczości w naszym kraju. Tylko tyle, albo aż tyle. W czasie kampanii SZLACHETNEJ PACZKI wciąż powtarzamy hasło Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. W praktyce ma to wyglądać tak, że wszyscy sobie radzą w życiu, a kiedy ktoś ma kryzys, to inni mu pomagają i potem wszyscy znowu sobie dają radę. W takim społeczeństwie nie będzie podziałów na tych, którzy sobie radzą w życiu, i na tych, którzy sobie nie radzą. Znika problem biedy, a na pierwszym planie jest sztuka uczenia się radzenia sobie w życiu – mówi ks. Jacek Stryczek.

Tylko w zeszłym roku SZLACHETNA PACZKA podarowała impuls do zmiany życia 19 580 rodzinom w potrzebie i zjednoczyła niemal 1 000 000 Polaków!

15. lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie.

O szczegółach wydarzeń będziemy Państwa informować na bieżąco.

Jarosław Czerniak

Lider Rejonu Świnoujście

Tel: 785-988-410

1 Komentarz

  1. Beat temu

    24 listopada 2015 na 20:43

    Dobry wieczor chcialam sie dowiedziec kiedy dokladnie bedzie wiadomo czy sie dostalam bo na stronie siebie nie widze pozdrawiam

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version