Lokalne

Ponad 200 nieopłaconych grobów może zostać zlikwidowanych

Opublikowano

w dniu

Ważna informacja dla osób opiekujących się grobami na świnoujskich cmentarzach. W drugiej połowie przyszłego roku ponad 200 grobów może zostać zlikwidowanych, jeśli do końca czerwca 2016 roku ich opiekunowie nie uiszczą opłaty przedłużającej ich ważność. Większość grobów pochodzi z lat 60. ubiegłego wieku. Pełna ich listę można zobaczyć na oficjalnej stronie internetowej miasta pod bezpośrednim adresem: http://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/9573 .

Będzie ona dostępna również na tablicy ogłoszeń przy głównej bramie cmentarza przy ulicy Karsiborskiej.

Opłatę za grób ziemny wnosi się co 20 lat. Natomiast za murowany co 40. Można ją wpłacić w biurze administratora cmentarza komunalnego przy ulicy Karsiborskiej 11, czynne w godzinach 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku włącznie, telefon 91 322 33 11.

– Informacje o nieopłaconych grobach zakwalifikowanych do likwidacji podajemy z przynajmniej półrocznym wyprzedzeniem – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Te obecne należą do najstarszych nieopłaconych grobów, których opiekunowie zalegają z opłatą powyżej 45 lat.

W sumie na świnoujskich cmentarzach jest ponad 1200 nieopłaconych na czas grobów. Najwcześniejsze pochodzą z 1993 roku.

– Jeśli i one nie zostaną opłacone, to sukcesywnie również podlegać będą likwidacji, a miejsca ponownie wykorzystane do pochówku – dodaje Robert Karelus.

Podstawą prawną do likwidacji grobów jest Ustawa z dnia 31 stycznia 1959 roku o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Załącznik do obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 maja 2011r. – poz. 687).

BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version