Lokalne

Debata o dopalaczach

Opublikowano

w dniu

Wszystko to, co w tym roku dzieje się w związku z dopalaczami sprawiło, że temat ten stał się szczególnie pożądanym tematem zajęć profilaktycznych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pracownia Motywacja i Działanie wyszła temu naprzeciw. Opierając się na programie „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” autorstwa Krzysztofa Wojcieszka twórcy wielu programów profilaktycznych zespół Pracowni stworzył dwugodzinny warsztat dla uczniów klas gimnazjalnych i I klas szkół ponadgimnazjalnych z ternu Świnoujścia.

Konstruując zajęcia wybrane zostały takie przebiegi, które pozwalają wzbudzić ciekawość uczestników i podtrzymać ich chęć udziału w poszczególnych etapach zajęć od początku do końca ich trwania. Młodzi ludzie z dużym zaangażowaniem podchodzą do omawianych treści. Choć większość z nich posiada wiedzę na temat tego, że dopalacze są szkodliwe, to jednocześnie wiele osób nie wie dlaczego. Uświadomienie im tego, czym tak naprawdę są substancje zwane dopalaczami i z jakim niebezpieczeństwem wiąże się eksperymentowanie z nimi jest najważniejszym elementem tych zajęć.

To, co daje zespołowi Pracowni Motywacja i Działanie daje ogromną satysfakcję podczas prowadzenia „Debaty o dopalaczach”, to duże zainteresowanie tematem wśród uczestników zajęć. Potwierdzeniem tego są bardzo pozytywne relacje zwrotne płynące od grona pedagogicznego szkół w jakich zajęcia zostały przeprowadzone. Widać, że temat ten budzi emocje wśród uczniów i ,że młodzi ludzie chcą wiedzieć czym tak dokładnie straszą im wszyscy dookoła.

Projekt realizowany jest do 13.12. 2015 r., czyli ogromnymi krokami zbliża się jego finisz! Współfinansuje go Urząd Gminy Miasto Świnoujście.

/MID

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version