[ZDJĘCIA] Z uśmiechem przebiegli 15 kilometrów!

W chłodne i wietrzne południe 24 kwietnia przeprowadzona została kolejna edycja „15” Wokół Wolgastsee (biegu zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging). Wśród 41 startujących (13 pań i 28 panów) znalazło się czterech biegaczy z Niemiec oraz po jednym z Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Japonii, Wenezueli i Paragwaju. Trasa wiodła wokół Wolgastsee – 4 okrążenia po 3,75km.

4.Agnieszka Drzewiecka……………1.16.43

5.Horst Trettin…………………………..1.23.36(Niemcy)

Na dystansie głównym (4 okrążenia-15km) od startu trwała zacięta walka. Przez 3 okrążenia zdecydowanie prowadził Janusz Michalski (2 tygodnie temu w maratonie w Manchesterze ustanowił swój rekord życiowy 3.10.22), ale na ostatnim okrążeniu ostro zaatakował Kamil Mazur i on zwyciężył. Na trzeciej pozycji wbiegł Łukasz Jadach. Wśród pań zwyciężyła Heike Grunow z Niemiec przed Anią Stafiej i Elżbietą Jabłońską. Oto pełne zestawienie wyników:

17.Krystian Matuszewski………..1.11.04

18.Vinay Lathigra……………………..1.11.18(Wielka Brytania)

19.Dariusz Nowak…………………….1.11.41

20.Stefan Wójcik………………………1.12.33

21.Sławomir Weremij……………..1.13.46

22.Elżbieta Jabłońska………………1.15.58

23.Marek Pełnikowski…………….1.17.37

24.Igor Podhorodecki……………1.18.21

25.Brayden Winkler………………..1.23.59(Australia)

26.Agnieszka Michalska………….1.25.49

Agnieszka Szopa-Poppel……1.25.49

28.Olga Specjalska………………….1.30.33(Japonia)

29.Delia Olrudo……………………….1.32.58(Paragwaj)

30.Ana Vosquez……………………..1.35.01(Wenezuela)

Adam Romanowski…………….1.35.01

Wśród zawodników rozlosowano puchar – otrzymał go Marcin Chwiej. Na zakończenie wszyscy odśpiewali chóralne „100 lat” obchodzącej urodziny Oldze Specjalskiej, której gośćmi byli zawodnicy z pięciu kontynentów. Bieg obserwowali – Artur Jaźniewicz i Jacek Giba. Zawody sędziowała Agnieszka Stój, obsługę foto sprawował Sebastian Błaż i dodatkowo Franciszek Pietras, a zabezpieczenie medyczne Renata Kurowska.