Lokalne

63 uczniów zakończyło praktyki morskie na Darze Młodzieży

Opublikowano

w dniu

W tegorocznym rejsie uczestniczyło 63 uczniów Zespołu Szkół Morskich Świnoujściu oraz uczniowie szkół morskich z Gdańska i Szczecina.

– Współpraca szkoły z Akademią Morską w Gdyni rozpoczęła się 30 lat temu. W 1986r po raz pierwszy na uczniowie Zespołu Szkół Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu odbyli praktykę morską na „Darze Młodzieży”, płynąc nim do portu w Plymouth w Wielkiej Brytanii. Drugim spotkaniem uczniów Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu z tym statkiem był rejs do Norwegii w 1994 r. Współpraca z Akademia morska w Gdyni w zakresie praktyk morskich trwała do 2002r. Po kilku latach przerwy została wznowiona – mówi Marzena Baranowska Dyrektor ZSM.

Komendant „Daru Młodzieży” wyróżnił najlepszych praktykantów dyplomami i nagrodami rzeczowymi. W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Radosław Bogusz i Karol Zdunkiewicz z klasy III TM oraz Tymoteusz Radecki i Wojciech Kaczorowski z klasy III TN.

W czasie miesięcznego rejsu uczniowie uczestniczyli w uroczystościach 827-lecia portu Hamburg. W międzynarodowym turnieju piłki nożnej zorganizowanym z tej okazji wziął udział 7 osobowy zespół uczniów – praktykantów z „Daru Młodzieży”, w tym 6 uczniów ZSM w Świnoujściu: Oskar Bratz, Norbert Bednarowski, Piotr Rybowiak, Patryk Kusiak, Dominik Urbański i Arkadiusz Smuga. Uczniowie zajęli II miejsce w turnieju. Wyprzedziła ich tylko drużyna akademicka z Hamburga.

Źródło: wb, ZSM, kak

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version