Lokalne

Wypożycz grabki i konewkę także na prawobrzeżu

Opublikowano

w dniu

Z cmentarza powoli znikają plastikowe baniaki do wody ukrywane za nagrobkami, ludzie mniej chętnie ustawiają ławki ze schowkami na narzędzia ogrodnicze. Mieszkańcy po trzech miesiącach od ustawienia wypożyczalni narzędzi pozytywnie oceniają pomysł. Przypomnijmy, od połowy marca na cmentarzach w Świnoujściu zamontowane zostały stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów i miejsc wokół nich. Są wśród nich konewki, szufle, szczotki, grabie, łopatki. Identyczny postawiono na cmentarzu w Przytorze. Obawiano się, że narzędzia będą ginąć. Tymczasem wszyscy po skorzystaniu, oddają je w wyznaczone miejsce.

– To doskonałe udogodnienie, nie trzeba zabierać ze sobą. Przyjechałam dzisiaj na cmentarz z koleżanką z innego miasta. Nie mają takiej wypożyczalni. Po powrocie z pewnością poprosi swoich radnych szybką realizację – mówi jedna z mieszkanek, którą spotkaliśmy na cmentarzu w Przytorze.

Ustawienie wypożyczalni, to spełnienie postulatów mieszkańców miasta kierowanych do prezydenta. Sprzęt jest ogólnodostępny, niezabezpieczony.

1 Komentarz

 1. patryk temu

  28 maja 2016 na 12:12

  nikt nie ukradł? niemożliwe…

  • ?????????????? temu

   29 maja 2016 na 11:39

   Nie ukradli, bo widocznie złodzieje mają zakaz od proboszcza . . .

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version