Lokalne

38-latek włamał się po prezent dla żony

Opublikowano

w dniu

Niedługo cieszył się łupem mężczyzna, który w nocy włamał się do punktu handlowego na targowisku w Świnoujściu, skąd ukradł odzież. 38-latek został zatrzymany przez policjantów, kiedy oddalał się z wypchanym kradzionymi przedmiotami workiem. Uprzednio skazanemu recydywiście grożą surowe konsekwencje karne.

– Na gorącym uczynku został zatrzymany przez policjantów. Do zatrzymania włamywacza doszło kilka minut po tym, jak stróże prawa zostali w nocy wezwani przez pracownika ochrony, który zauważył na jednym z blaszaków targowiska przy ulicy Wojska Polskiego przecięte kłódki oraz oddalającego się mężczyznę – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

Zatrzymany 38-letni mieszkaniec Zielonej Góry miał ze sobą plecak oraz foliowy worek wypchane skradzioną odzieżą. Funkcjonariusze zabezpieczyli otwarty punkt handlowy, a także skradzione mienie oraz narzędzie przy pomocy którego mężczyzna przeciął kłódki.

Okazało się, że podejrzewany o dokonanie włamania był nietrzeźwy, miał w organizmie 2,7 promila alkoholu.

– Zielonogórzanim po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty włamania i kradzieży sukienek, bluzek i spodni o łącznej wartości 3.000 zł. Mężczyzna przyznał się do dokonania przestępstwa, tłumacząc, że zrobił to, ponieważ chciał zrobić żonie prezenty, a resztę sprzedać – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

Policjanci ustalili, że 38-latek był już uprzednio skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwa i odbywał karę co najmniej roku pozbawienia wolności. W związku z popełnieniem czynu w warunkach recydywy, zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

1 Komentarz

  1. ?????????????? temu

    30 maja 2016 na 19:19

    Dżentelmen, nie ma to tamto.

  2. Oficer sztabowy temu

    30 maja 2016 na 14:21

    Ale on musi ja kochac-to jesttzw”Real love”….uczcie sie Panowi !

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version