Lokalne

Radni SLD proszą prezydenta Świnoujścia o interwencję u burmistrza Petersena

Opublikowano

w dniu

Radni SLD złożyli interpelację, w której proszą, aby na przyszłość imprezy organizowane na plaży odbywały się z poszanowaniem zasad dobrego sąsiedztwa i wzajemnego szacunku. Przypomnijmy, tuż przy granicy, na plaży po niemieckiej stronie, w weekend została zorganizowana wielka dyskoteka.”Baltic Spring Break”. Decybele dobiegające z dyskoteki nie pozwalała spać.

Treść interpelacji:

Szanowny Panie Prezydencie

Zwracamy się do Pana z prośbą o podjęcie działań w związku z imprezą pn. Baltic Spring Break 2015 która odbyła się na terenie Gminy Heringsdorf w dn. 4 — 7 sierpnia br. W ciągu ostatniego weekendu otrzymaliśmy bardzo wiele sygnałów od mieszkańców Świnoujścia i przebywających tu turystów świadczących o tym, że poziom hałasu związany z ww. imprezą znacznie przekroczył powszechnie akceptowalne normy. Dźwięk emitowany przez urządzenia nagłaśniające obejmował swym zasięgiem nie tylko świnoujską plażę i dzielnicę nadmorską, ale także większą część miasta, a nawet prawobrzeże. O poziomie natężenia dźwięku świadczy to, że zakłócał odbiór koncertów odbywających się świnoujskim amfiteatrze. Hałas ten był szczególnie uciążliwy zarówno ze względu na specyficzny rodzaj odtwarzanej muzyki (uporczywy, zbasowany rytm) ale także ze względu na czas trwania — od godzin popołudniowych do porannych, a więc do 6 ÷ 7 rano, co wielu osobom praktycznie uniemożliwiło wypoczynek w godzinach nocnych.

Naszym zdaniem oburzające jest to, że na miejsce imprezy wybrano teren plaży tuż przy polsko-niemieckiej granicy (a więc z dala od zabudowań niemieckich) oraz fakt, że nagłośnienie zwrócone było w kierunku Świnoujścia, a nie w kierunku Ahlbecku, Heringsdorfu i Bansinu. Nie widzimy powodu, dla którego mieszkańcy i turyści w Świnoujściu — mieście o charakterze uzdrowiskowym — mają być traktowani gorzej od mieszkańców i gości gmin niemieckich.

Pragniemy podkreślić, że nie jesteśmy przeciwni organizacji takich imprez. Plenerowe koncerty odbywają się wszędzie, zawsze należy jednak minimalizować ich oddziaływanie na otoczenie, Można tego dokonać poprzez odpowiedni wybór miejsca, regulację natężenia dźwięku czy czas trwania imprezy.

Odnosimy wrażenie, że ani organizator festiwalu Baltic Spring Break ani organ wydający zgodę na jego organizację nie wziął żadnego z tych czynników pod uwagę jeśli chodzi o mieszkańców Świnoujścia. W związku z powyższym prosimy Pana Prezydenta o przekazanie stosownego stanowiska panu Larsowi Petersenowi, Burmistrzowi Gminy Ostseebad Heringsdorf tak, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Mamy też nadzieję, że organizacja imprez sezonowych na pograniczu polsko-niemieckim odbywać się będzie z poszanowaniem zasad dobrego sąsiedztwa i wzajemnego szacunku.

5 Comments

 1. Daniel temu

  9 sierpnia 2016 na 11:09

  Nie długo staniemy się miastem inwalidztwa bo żadnych koncertu ani niczego nie będzie bo zawsze znajdą się pierdoly którym coś przeszkadza.

 2. Anonim temu

  9 sierpnia 2016 na 08:09

  banda idiotow , 3 dni w ciagu roku nie moga wytrzymac.

 3. Moro temu

  8 sierpnia 2016 na 19:53

  Wiocha to techno i jego miłośnicy. Jak chcą się podniecać tym badziewiem o 3 nad ranem, to proszę bardzo – we własnej piwnicy albo ze słuchawkami na uszach. Apel radnych słuszny, tylko powinien być jeszcze ostrzejszy.

 4. Mocher temu

  8 sierpnia 2016 na 18:35

  Wiochmeńska impreza na plaży i buraki skaczące w piachu , marchewka i kij !

 5. ???? ???? temu

  8 sierpnia 2016 na 16:05

  Ale mochery narobiły nam wiochy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version