Występy młodych flotowców

W odstępie 4 dni od pierwszego meczu, kolejny sparing zagrały drużyny juniorów Floty z młodszymi kolegami reprezentującymi drużynę trampkarzy Floty I. Tym razem grano 2 razy po 35 minut. Starsi wyspiarze wygrali 13-2, prowadząc do przerwy 7-1. W starciach tych dwóch drużyn trampkarze po raz pierwszy zdobyli gole. Tym razem w drużynie trampkarzy grał tylko jeden zawodnik z kadry WLJ – bramkarz Oskar Bochen.

Juniorzy Morskiego Klubu Sportowego uczestniczyli dziś w Turnieju Czterech Drużyn w niemieckim Bansin. Do drużyny, decyzją trenera aby młodsi zawodnicy czuli się pewniej w grze, dołączeni dziś zostali najmłodsi wybrani seniorzy młodzieżowcy: Maciej Rombalski, Marcin Krzyżkowski i Dawid Damazyn. Reszta kadry to juniorzy, bardzo młodzi chłopcy, w tym między innymiOskar Zięty, który wczoraj zaliczył udany występ w seniorach w grze kontrolnej w Cerkwicy. Uczestnikami turnieju oprócz Juniorów Floty były seniorskie zespoły z Niemiec – gospodarze FC Insel Usedom, Eintracht Ahlbeck, SV Eintracht Zinnowitz. W półfinale FC Insel Usedom pokonał Flotę 2-0. Natomiast w meczu o miejsce trzecie był remis 1-1 z Eintrachtem Ahlbeck, bramkę strzeliłMarcin Krzyżkowski. W rzutach karnych skuteczniejsi byli Niemcy wygrywając 2-1 (były trzy próby). Oskar Bochen był bliski obrony rzutów karnych, natomiast niemiecki bramkarz obronił strzał Krzysztofa Bątkowskiego. Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole byli: Dawid Damazyn, wspomniany już Oskar Bochen oraz Liam Maćkowski, jeden z najmłodszych obecnie w drużynie. Mecze trwały jeden raz 45 minut, rozgrywane były na naturalnej murawie. W decydującym meczu SV Eintracht Zinnowitz wygrał 4-2 z gospodarzami z Bansinu, wygrywając tym samym cały turniej. Zawodnicy zagrali dziś różnym wymiarze czasowym, wszyscy zawodnicy z pola byli w grze (jedyny nie grający toMichał Bancerek – bramkarz). Warto zwrócić uwagę na to, że najmłodsi piłkarze wpuszczani byli na boisko bardzo rozważnie. Turniej rozegrano przy pięknej pogodzie, był dobrze zorganizowany, jest kolejnym doświadczeniem dla młodych zawodników Morskiego Klubu Sportowego. Trener Tomasz Błotnybardzo serdecznie dziękuje FC Insel Usedom za zaproszenie.