Lokalne

Przedszkolaki zaprojektują opaskę bezpieczeństwa!

Opublikowano

w dniu

Dziś wszystkie przedszkolaki miały swoje święto! Z tej okazji świnoujski WOPR odwiedził najmłodszych z przedszkoli miejskich 3,5 i 11, aby przez zabawę uczyć kim jest ratownik wodny i jaką pełni rolę, gdzie można się kąpać, jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać na kąpieliskach i basenach oraz o tym jak zachować się w sytuacji zgubienia na plaży.

– Ponadto omówiliśmy sobie jak odpowiednio spakować się na plażę i co należy spakować do plecaka udając się na basen. Cieszyć może duże zainteresowanie dzieci, a także ich aktywny udział w poszczególnych zadaniach, a najlepszą nagrodą za poświęcony czas, jest uśmiech na twarzy każdego małego ratownika – mówią ratownicy WOPR.

Wraz z projektem „Ja Już WIEM” ruszył konkurs plastyczny dla jego uczestników. Zadaniem świnoujskich przedszkolaków jest zaprojektowanie opaski bezpieczeństwa na rękę z numerem do swoich rodziców, jaką chcieliby nosić podczas wakacji na plaży.

– Na podstawie otrzymanych prac chcemy stworzyć niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju opaski, przeznaczone do zapisania numeru rodzica, które pomogą w odnalezieniu zagubionych dzieci na plaży. Finał i efekty konkursu już w październiku – mówią ratownicy.

SYSTEM ŻYCIA z WOPR Świnoujście i GAZ SYSTEM to cykl działań profilatyczno-edykacyjnych w Świnoujścia. Akcja jest możliwa dzięki środkom finansowym z GAZ System.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version