Lokalne

Policja wzywa rezerwistów na szkolenie

Opublikowano

w dniu

Na terenie czterech jednostek policji w Zachodniopomorskiem przeprowadzono ćwiczenia powołania rezerw. W wyznaczonym terminie do komend stawiły się wyznaczone osoby, aby odbyć szkolenie.

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe, podobnie jak w ubiegłym roku odbyły się w całym kraju na terenie wybranych jednostek. W woj. zachodniopomorskim dotyczyły one 90  rezerwistów, którzy mają nadane przez właściwe terytorialne WKU przydziały organizacyjno – mobilizacyjne do konkretnych jednostek policji.

W tym roku działania odbyły się na terenie KMP Szczecin, KMP Świnoujście, KMP Koszalin i  KPP Goleniów. W przygotowaniu i koordynacji przedsięwzięcia uczestniczyła Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie.

Główne cele ćwiczeń, prowadzonych w czasie rzeczywistym, to sprawdzenie i doskonalenie systemu powoływania i przyjęcia rezerw osobowych do jednostek Policji, doskonalenie funkcjonowania tzw. elementów bazy rozwinięcia, czyli punktów kontrolno-informacyjnych oraz wydawania wyposażenia, przeszkolenie kadry jednostek, która będzie przyjmować osoby, zapoznanie rezerwistów z miejscem, gdzie będą docelowo wykonywać zadania, a także ze specyfiką służby i podstawowymi zadaniami Policji, a w końcu wzmacnianie współpracy z terenowymi organami administracji wojskowej.

W przedsięwzięciu uczestniczyli jako obserwatorzy przedstawiciele innych komend naszego województwa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version