Lokalne

Poręczenia za 0 zł – szczegóły poznasz podczas „Dni Otwartych Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu”

Opublikowano

w dniu

Oferta Funduszu Pomerania jest doskonale dopasowana do potrzeb przedsiębiorców. Poręczenia ze środków europejskich Jeremie za 0 złotych. Możliwość negocjowania z bankiem prowizji i marży dzięki naszemu poręczeniu. Poręczenia leasingu również za 0 złotych. Doskonały i atrakcyjny rynkowo produkt – poręczenia wadiów przetargowych, doradztwo w zakresie pozyskiwania środków unijnych, szkolenia, czy wreszcie pożyczka akademicka i pożyczka globalna za 0 złotych – to produkty które Fundusz Pomerania będzie promować podczas Dni Otwartych Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu.

Nasza firma współpracuje z podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą w wielu dziedzinach, od firm z branży portowej i stoczniowej, poprzez medycynę, przetwórstwo żywności, przemysł maszynowy po branżę turystyczną, zachęcając je do rozwijania swojej działalności. Dzięki wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej nasi klienci mogli skorzystać z preferencyjnych pożyczek z Inicjatywy JESSICA (np. na budowę zespołu budynków hotelowych i pensjonatowych z bazą zabiegową) oraz środków z innych programów unijnych (np. na zakup autokaru turystycznego, uruchomienie pralni, budowę werandy w hotelu, wyposażenie restauracji).

Wartość inwestycji, na które pozyskaliśmy finansowanie: 859 mln zł.

Prowadzimy także działalność doradczą przy pozyskiwaniu kredytów na cele inwestycyjne. Dzięki współpracy z naszą firmą kredyty na inwestycje np. Świnoujściu uzyskały, poza wyżej wymienionymi, także: firma, która wybudowała zespół pensjonatowo-hotelowy w dzielnicy nadmorskiej oraz  firma budująca Centrum Handlowe Świnoujście (Galeria CORSO). Nasi klienci realizowali również inwestycje m.in. w hale produkcyjne, maszyny i urządzenia do przetwórstwa odpadów oraz budowę kliniki i zakup urządzeń medycznych.

W ostatnim czasie pozyskaliśmy również finansowanie inwestycji na rzecz dwóch nowych hoteli, które będą budowane w Świnoujściu. Łączna ich wartość brutto wyniesie 235,5 mln złotych.

Dzięki współpracy z naszą firmą, dofinansowanie unijne otrzymały również firmy gastronomiczne, m.in. : pensjonat, kawiarnia i gastro bar na remont i wyposażenie. Skompletowaliśmy także dokumentację i złożyliśmy wnioski dla kilku gabinetów dentystycznych w Świnoujściu na zakup nowoczesnego wyposażenia, gabinetu kosmetycznego na zakup lasera kosmetycznego oraz wsparliśmy w tym zakresie kilku rybaków na rozwój działalności turystycznej i firm z branży rybołówstwa na reorientację działalności poprzez zakup sprzętu budowlanego i frezarki do obróbki metalu.

Pozyskaliśmy dotacje dla 52 firm na łączną kwotę 26 mln zł. Ok. 98% składanych przez nas wniosków kwalifikuje się do dofinansowania.

Prowadzimy również działalność ubezpieczeniową. Każdemu Klientowi oferujemy kompleksową obsługę, dostosowaną do jego potrzeb.

Ubezpieczamy ponad 70 firm z województwa zachodniopomorskiego.

Prowadząc działalność gospodarczą angażujemy się również w prace społeczne na rzecz działającej w Świnoujściu Północnej Izby Gospodarczej (prace m.in. w Komisji Budownictwa jako wiceprzewodniczący), aktywnie współpracujemy z Powiatowym Urzędem Pracy przy organizacji wydarzeń promujących zatrudnienie (udział w targach, wystawach i wydarzeniach kulturalnych), zachęcamy również pracodawców i młodych przedsiębiorców do korzystania ze wsparcia proponowanego przez PUP, pomagając w przygotowaniu dokumentów i biznes planów. Nasi pracownicy korzystają z oferty szkoleń zarówno z PUP, jak i z PIG. Uczestniczymy również w konferencjach i spotkaniach biznesowych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, co pozwala nam na bieżąco poszerzać wiedzę na temat nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej i możliwościach pozyskania środków na rozwój działalności gospodarczej, jakie będą mieli przedsiębiorcy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version