Lokalne

OSIR liczy straty po sztormie. Zerwany trap odnalazł się w Niemczech

Opublikowano

w dniu

Ostatni sztorm poważnie uszkodził pomosty na przedłużeniu wejść na plażę. Zniszczone jest także stanowisko prysznicowe przy wejściu od ulicy Prusa. Oderwany trap spod pryszniców kierownik kąpieliska Ewa Wileńska odnalazła na plaży w pobliżu sąsiedniej niemieckiej miejscowości Ahlbeck. Dziś wykonawca konstrukcji fachowo oceni uszkodzenia i oszacuje koszty ich naprawy.

Trap spod pryszniców na wodzie zachowuje się jak tratwa – opowiada kierownik kąpieliska Ewa Wileńska. – Obawialiśmy się, że woda mogła go zabrać w głąb morza. Równie dobrze fale mogły go jednak wyrzucić na plażę w innym miejscu.

Pracownicy administratora plaży OSiR Wyspiarz najpierw sprawdzili polską część plaży w kierunku wschodnim. Nigdzie nie znaleźli jednak zaginionego trapu. Wtedy Ewa Wileńska postanowiła przeszukać plaże na zachód od Świnoujścia, w kierunku Niemiec.

Wsiadłam na kład, ruszyłam brzegiem morza  i znalazłam  – opowiada. – Leżał 2 kilometry dalej. Razem z naszymi pracownikami przetransportowaliśmy go z powrotem na świnoujską plażę.

Nie wiadomo jednak, czy będzie nadawał się do ponownego montażu. Dziś (wtorek) przedstawiciel firmy, która była wykonawcą stanowiska prysznicowego oceni uszkodzenia i oszacuje ewentualne koszty naprawy. Podobnie w przypadku pomostów, które są przedłużeniem wejść na plażę. Wszystkie są uszkodzone.

Nieruchomości, infrastruktura znajdująca się na plaży, w tym także te pomosty, są ubezpieczone – dodaje Ewa Wileńska. – Mamy nadzieję, że podobnie jak to było trzy lata temu w przypadku spalonej części deptaka na wydmie, ubezpieczyciel uwzględni nasz wniosek i pokryje koszty napraw.

BIK UM Świnoujście

Fot. OSiR Wyspiarz

1 Komentarz

  1. Michał temu

    11 stycznia 2017 na 11:10

    A co to takiego kład? Spolszczenie na sile quad?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version