Flota – Pionier Żarnowo 6-0 (2-0)

Okres przygotowawczy rozkręcił się na dobre. Drużyna Floty pracuje planowo. Po wczorajszym turnieju halowym w Karnicach, dziś trzecia gra kontrolna. Wyspiarze pokonali pewnie Pionier Żarnowo 6-0. Gospodarze kontrolowali całe spotkanie, ambitnie grający zespół gości nie zagroził bramce Floty. Strzelonych zostało sześć bramek, nie wykorzystano bardzo dużo sytuacji bramkowych, co na tym etapie przygotowań jest charakterystyczne. Trafiania do bramki Pioniera rozpoczął Nowak, do którego wróciła piłka po wykonanym rzucie rożnym i strzał z linii bocznej zaskoczył bramkarza gości. Szybko na 2-0 podwyższył Damazyn który po zagraniu Nowaka bardzo ładnie uderzył z ok. 16 metrów z woleja. W następnych minutach pierwszej połowy swoje szanse bramkowe zmarnowali m.in. Helt, Mosiądz, Wątroba. Flota grała szybko, trzymała tempo gry. W drugiej połowie nastąpiły zmiany, padły jeszcze cztery bramki. Na 3-0 podwyższył Staniszewski po akcji Mosiądza i Mickiewicza. W 66 minucie rzut rożny wykonał Staniszewski, mocne, pewne wejście Rygielskiego, uderzenie głową i Badalewski pokonany. Na swoją bramkę pracował Mosiądz (czasami aż za bardzo chciał). Cierpliwość się jednak opłaciła. W 71 minucie akcja Ziętego, przytomność Trzeciaka przy zagraniu, całość kończy Mosiądz. Ostatnia bramka meczu pada w 79 minucie. Staniszewski zgrywa piłkę głowa na długi słupek, tam plasowanym strzałem płynną akcję kończy uderzeniem Zięty, który miał w drugiej odsłonie spotkania swoje szanse na więcej strzelonych bramek. Mecz sparingowy, bez złośliwości, brzydkich fauli, łatwy do sędziowania. Prowadzący to spotkanie Lech Nowak doskonale wykonał dziś swoją pracę rozjemcy. Jedyna przykra sprawa która martwi trenera Tomasz Błotnego to sytuacja z 23 minuty, przypadkowe zderzenie głowami i złamany nos Macieja Rombalskiego, który z urazem udał się do Szczecina na oddział laryngologii. Młodemu wychowankowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Okres przygotowań trwa, następny tydzień to praca treningowa. Kolejne spotkanie kontrolne Flota rozegra 07 Lutego w Kamieniu Pomorskim z miejscowym Gryfem, początek spotkania godzina 18.00. Zapraszamy do kibicowania.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota Świnoujście