Lokalne

Stypendia dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa

Opublikowano

w dniu

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. w dniu 05.06.2017 r. podpisał z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie porozumienie o współpracy w zakresie realizacji programu stypendialnego dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa. Student, który ukończył II rok studiów o ww. kierunku i będzie kontynuował naukę może otrzymać stypendium o ile po ukończeniu studiów pierwszego stopnia przepracuje w świnoujskim szpitalu co najmniej 3 lata.

– Szpital szacuje, iż każdego roku kalendarzowego może objąć tym programem co najmniej 2 osoby. Pozwoli to w przeciągu kilku lat na dopływ kadry tak potrzebnej do placówki szpitalnej. Wg informacji uzyskanej od Prorektor ds. dydaktyki PUM jest to pierwszy taki program w województwie zachodniopomorskim – informuje Dorota Konkolewska, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.

Powyższe porozumienie ma na celu zabezpieczenie leczonych pacjentów w personel pielęgniarski w związku z zagrożeniem odpływu średniego personelu medycznego (osiągnięcie wieku emerytalnego, praca poza granicami kraju). Na dzień dzisiejszy Szpital zapewnia optymalne normy opieki pielęgniarskiej na oddziałach i w poradniach jednak musiał podjąć zdecydowane  działania dla zapewnienia mieszkańcom miasta tej opieki w przyszłości.

Być może takie działania skłonią przyszłych absolwentów  świnoujskich szkół średnich do podjęcia studiów na tym kierunku, bowiem po odbytych studiach będą mogli powrócić do rodzinnego miasta z zapewnieniem zatrudnienia a w trakcie nauki będą mogli skorzystać ze wsparcia finansowego.

 

1 Komentarz

 1. Anonim temu

  19 czerwca 2017 na 14:21

  Kto wziął do zdjęcia tę blondynę z gastro
  …masakra

 2. Anonim temu

  19 czerwca 2017 na 11:57

  I super. Po raz kolejny Pani Prezes udowadnia, że można lepiej zarządzać szpitalem i mieć dużo dobrych pomysłów. Gratulacje.

  • Waldek temu

   19 czerwca 2017 na 20:25

   Jak się dostaje kupę kasy z miasta czyli naszej podatnikowej to nie trudno o pomysły, ale widać że lans wychodzi pani dyrektor najlepiej.

   • Anonim temu

    20 czerwca 2017 na 13:51

    Poprzedni prezesi popierani przez panią „wice joannę” dostawali więcej i efektów nie było żadnych. A teraz pielęgniarki odzyskały, to co straciły dzięki pseudo programowi naprawczemu (chyba nawet jakieś drobne podwyżki były), zakupiono trochę nowego sprzętu i wyremontowano już użytkowany, otworzono nowe poradnie, a strata szpitala z tego co było słychać na jednym z posiedzeń Rady Miasta spadła o ok 1 milion. To nie wiem czy to lans czy ciężka praca. Życzę panu przyjemnego dnia – Anomim.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version